KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 19-03-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       19.03.2017
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA
WIELKI  POST – WIZYTACJA BISKUPIA – REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  • W Wielkim Poście składana jest DANINA WIELKOPOSTNA; w kościele są wyłożone koperty na Daninę diecezjalną i parafialną; zabierzmy je dla siebie i roznieśmy je w sąsiedztwie!

  • Zachęcam gorąco w Wielkim Poście do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych; DROGA KRZYŻOWA - w piątki: o 17.30 dla dzieci i młodzieży, a po Mszy wieczornej – dla dorosłych; GORZKIE ŻALEw niedzielę o 14.00, a zaraz po nich - dodatkowa Msza św.

  • DZIŚ 3.niedziela miesiąca (19.03.2017) po Mszy o 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie tegorocznych bierzmowanych, ich rodziców i świadków bierzmowania; o 11.00 MSZA DZIECI, a po niej spotkanie przygotowawcze do I Komunii Świętej.

  • W poniedziałek (20.03.2017) Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP; po Mszy odmówimy Litanię do św. Józefa, który jest Patronem mężczyzn, rodzin i dobrej śmierci.

  • W najbliższą środę (22.03.2017) przeżyjemy WIZYTACJĘ BISKUPIĄ! Przyjedzie do nas J.E. Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak.   O 9.20 w kaplicy cmentarnej – różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy, przejście z Biskupem do kościoła i o 10.00 – Msza św. rolników i starszyzny (bez sakramentu namaszczenia chorych); o 11.15 – wizyta w przedszkolu „Michałek”; o 12.00 – wizyta w Zespole Szkół w Starej Krobi; o 14.30 – wizyta u najstarszej parafianki; o 15.00 w Biskupiańskim Gościńcu – spotkanie z parafią w przekroju (wszyscy chętni, sołtysi, dawni Radni parafialni, przedstawiciele wszystkich grup parafialnych: Caritas, Żywego Różańca, Kręgu Rodzin, Bractwa św. Michała, Margaretek, scholi, rodzin ministrantów, Stowarzyszenia „Zaczyn”, opiekujących się zielenią i kwiatami oraz nowych Radnych; po spotkaniu w Gościńcu Ksiądz Biskup odwiedzi „Oratorium św. Józefa”, a o 18.00 (!) rozpocznie się GŁÓWNA MSZA WIZYTACYJNA z Bierzmowaniem.

  • Wszystkie grupy parafialne i chętne parafianki proszę o domowe wypieki na spotkanie w Gościńcu; proszę je dostarczać już pokrojone do Gościńca po Mszy o 10.00 lub od 14.00 do 14.30 – kontakt organizacyjny z Parafialnym Zespołem CARITAS.

  • Od czwartku (23.03.2017) do niedzieli (26.03.2017) trwać będą w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE;  przeprowadzi je ojciec franciszkanin Filip Kahlert OFM; w czwartek i piątek do południa będą nauki rekolekcyjne dla młodzieży i dzieci, a o 18.30 – Msza z nauką rekolekcyjną dla wszystkich; w sobotęuroczystość Zwiastowania Pańskiego (zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia) – na Mszach o 17.00 i 19.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich; po Mszach będzie możliwość podjęcia adopcji dziecka poczętego; w niedzielę o 9.00 MSZA MŁODZIEŻY i końcowa nauka rekolekcyjna dla nich; o 11.00 – MSZA DZIECI i dla nich ostatnia nauka rekolekcyjna; o 14.00Gorzkie Żale i Msza z końcową nauką rekolekcyjną dla wszystkich; tradycyjnie w ostatni dzień – w niedzielę, zebrane ofiary przeznaczone będą dla Rekolekcjonisty i klasztoru oo. Franciszkanów – Bóg zapłać! W niedzielę będzie można nabyć po Mszach Paschaliki Caritas na stół wielkanocny.
  • BÓG ZAPŁAĆ! za pełen poświęcenia i dokładności dyżur w sprzątaniu kościoła, jego przyległości i dojść aż po cmentarz (!) parafianom z Domachowa nr 46, 45, 44, 43, 42, 40 i 37 – upraszam Wam Bożą odpłatę! W tym tygodniu dyżur podejmą kolejni mieszkańcy Domachowa z nr 38, 35 (wszyscy mieszkańcy), 103 i 102.

  • Składam OGROMNE PODZIĘKOWANIA za kolejne prace przygotowujące parafię do wizytacji kanonicznej:  firmie Sarbinowski z Ziółkowa dziękuję za zaprojektowanie, wykonanie, transport i zamontowanie dekli i zamknięcia do ogromnej studni za Oratorium oraz za piękne zamknięcie przerwy w płocie na cmentarzu; panu Wiesławowi Mendyce za wielokrotną chętną pomoc ciężkim sprzętem; członkom Stowarzyszenia „Zaczyn” za świetnie zorganizowaną pracę i liczny udział w sprzątaniu i doposażeniu salki w Oratorium św. Józefa i kaplicy cmentarnej oraz za oczyszczenie kamiennego cokołu w parku; firmie p. Romana Nawrota z Wziąchowa dziękuję za nowy aranż ołtarza MB Nieustającej Pomocy w kościele i w kaplicy cmentarnej.
  • INFORMUJĘ, iż zostały potwierdzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego FUNDUSZE UNIJNE na gruntowną renowację wnętrza naszego kościoła. W związku z tym musimy już od zaraz podjąć mobilizację dla pokrycia wkładu własnego parafii, która wyniesie kilkaset tysięcy złotych (!); pierwszą transzę wkładu własnego w wysokości 1/3 tej sumy musimy wpłacić już w czerwcu tego roku, a dwie następne, co rok. W związku z tym bezprecedensowym wydatkiem naszej parafii otwieram KSIĘGĘ OFIAR SPECJALNYCH, w której będą zapisane imiennie wszelkie dodatkowe datki na tę ogromną inwestycję; liczę na zrozumienie i hojność wszystkich kochających naszą świątynię; dobrodziejów polecać będę Bogu w modlitwie osobistej i regularnie z całą wspólnotą parafialną!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428