KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 12-03-2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       12.03.2017
ROK  ŚWIĘTEGO  BRATA  ALBERTA
WIELKI  POST

 • W Wielkim Poście składana jest DANINA WIELKOPOSTNA; w kościele są wyłożone koperty na Daninę diecezjalną i parafialną; zabierzmy je dla siebie i roznieśmy je w sąsiedztwie!

 • Zachęcam gorąco w Wielkim Poście do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, które pomogą nam w odnowie duchowej i przygotowaniu do wspaniałych Świąt Wielkanocnych; DROGA KRZYŻOWA - w piątki: o 17.30 dla dzieci i młodzieży, a po Mszy wieczornej – dla dorosłych; GORZKIE ŻALE w Wielkim Poście – w niedzielę o 14.00, a zaraz po nich - dodatkowa Msza św.

 • DZIŚ 2.niedziela miesiąca (12.02.2017) – składamy ofiary wspierające inwestycje w naszej parafii i modlimy się za dobrodziejów; jest to tzw. Niedziela „AD GENTES” (do ludów) więc dodatkowo zbierać będziemy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”; o 9.00 MSZA MŁODZIEŻY; po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów z wszystkich lat przygotowań do bierzmowania; o 14.00 – Gorzkie Żale i po nich – Msza św.

 • U W A G A: w piątek (17.02.2017) od 16.30 SPOWIEDŹ dla kandydatów, świadków i rodzin PRZED BIERZMOWANIEM; po Mszy i Drodze Krzyżowej – w kościele próba przed tegorocznym bierzmowaniem.

 • Za tydzień (18/19.03.2017) przeżywana będzie 3.niedziela miesiąca – po Mszy o 9.00 odbędzie się w kościele spotkanie tegorocznych bierzmowanych, ich rodziców i świadków bierzmowania; jak, co miesiąc o 11.00 będzie MSZA DZIECI, a po niej spotkanie przed I Komunią św.

 • BÓG ZAPŁAĆ! za pełen oddania i solidności dyżur w sprzątaniu kościoła, jego przyległości i dojść aż po cmentarz (!) parafianom z Domachowa nr 50, 49, 24 i 48 w modlitwie polecam Was hojności Bożych łask! W tym tygodniu dyżur podejmą kolejni mieszkańcy Domachowa z nr 46, 45, 44, 43.

 • DO NABYCIA m.in. „PRZEWODNIK KATOLICKI” wydany w nowej formule, „Echo z Afryki” i pismo patriotyczne „WPiS”.

 • UWAGA! Zbliża się środa 22.marca; przeżywać będziemy w naszej parafii WIZYTACJĘ BISKUPIĄ! Przeprowadzi ją J.E. Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Proszę już teraz o zaangażowanie wszystkich parafian, upraszam zarezerwowanie na ten dzień czasu i liczę na pomoc; oto PROGRAM: o 9.20 w kaplicy cmentarnej – różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy, przejście z Biskupem do kościoła i o 10.00 – Msza św. rolników i starszyzny (bez sakramentu namaszczenia chorych); 11.15 – wizyta w przedszkolu „Michałek”; o 12.00 wizyta w Zespole Szkół w Starej Krobi; o 14.30 – wizyta u najstarszej parafianki; o 15.00 w Biskupiańskim Gościńcu – spotkanie z parafią w przekroju (przedstawiciele wszystkich grup formalnych i nieformalnych naszej parafii) i promocja nowych Rad Parafialnych; wizyta w „Oratorium św. Józefa” (w siedzibie Stowarzyszenia „Zaczyn”); o 18.00 – główna Msza wizytacyjna z Bierzmowaniem.

 • Składam pełne wzruszenia PODZIĘKOWANIA za prace przygotowujące parafię do wizytacji kanonicznej; wdzięcznością i modlitwą obejmuję kilka grup pracowitych wolontariuszy, firmę p. Bogdana Nawrockiego, współpracowników Przedszkola „Michałek” oraz członków Stowarzyszenia „Zaczyn”; w tym tygodniu zostały dokonane następujące prace:

- sprzątnięcie generalne kaplicy cmentarnej,

- zainstalowanie magazynku cmentarnego,

- dokończenie remontu całego parteru Oratorium św. Józefa,

- zamontowanie aneksu kuchennego w salce Oratorium,

- oczyszczenie i odmalowanie wiatrołapu i poręczy schodów w wejściu do Oratorium św. Józefa,

- pomoc w pracach ogrodowych przy Probostwie,

- usunięcie korzeni po wyciętych drzewach i kolejny etap porządkowania terenu po wycince,

- ofiarowanie dwóch podwórzowych lamp LED, dorobienie stalowego stelaża, profesjonalny montaż na budynku Probostwa.

 • U W A G A !  Na drugi dzień po wizycie Biskupa rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE; trwać będą od czwartku (23.03.2017) do niedzieli (26.03.2017); przeprowadzi je do południa w ramach rekolekcji szkolnych dla dzieci i młodzieży, a wieczorem dla wszystkich parafian ojciec franciszkanin Filip Kahlert OFM; już teraz zarezerwujmy czas na duchową regenerację!

 • INFORMUJĘ, iż zostały potwierdzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego FUNDUSZE UNIJNE na gruntowną renowację wnętrza naszego kościoła. W związku z tym musimy już od zaraz podjąć mobilizację dla pokrycia wkładu własnego parafii, która wyniesie kilkaset tysięcy złotych (!); pierwszą transzę wkładu własnego w wysokości 1/3 tej sumy musimy wpłacić już w czerwcu tego roku, a dwie następne, co rok. W związku z tym bezprecedensowym wydatkiem naszej parafii otwieram KSIĘGĘ OFIAR SPECJALNYCH, w której będą zapisane imiennie wszelkie dodatkowe datki na tę ogromną inwestycję; liczę na zrozumienie i hojność wszystkich kochających naszą świątynię; dobrodziejów polecać będę Bogu w modlitwie osobistej i regularnie z całą wspólnotą parafialną!

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428