ogłoszenia parafialne 19-02-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
19.02.2012

• Dziś – po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z 3.roku przygotowań wraz z rodzicami i świadkami; po Mszy o 11.00 – spotkanie z dziećmi i rodzicami przed 1.rocznicą I Komunii św.; rozpoczynamy dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • W środę popielcową zbierane będą ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

• DROGA KRZYŻOWA w kościele – w piątki: o 17.00 – prowadzona przez dzieci i młodzież; o 18.00 – dla wszystkich; GORZKIE ŻALE w niedziele o 14.00, a po nich dodatkowa Msza św.

• Zakończyły się tegoroczne wizyty kolędowe; dziękuję gorąco za serdeczne przyjęcie i gościnę; dziękuję za wyrażaną życzliwość i ofiary; dziękuję za sugestie i uwagi; postaram się stopniowo wprowadzać je w życie; na początek, proszę młodzież, aby zawsze zajmowała miejsca w ławkach jako ostatnia, a w razie potrzeby ustępowała miejsca starszym; na spotkaniach z Proboszczem po Mszach zawsze można usiąść i to wystarczy.

• DZIĘKUJĘ

1. - za liczny udział w brawurowej akcji pracochłonnego sprzątania kościoła i odśnieżania terenu wokół kościołaparafianom z Krajewic z numerów 55, 55a, 56b i 57; za tydzień sprzątać będą mieszkańcy Krajewic spod numerów 58, 59 i 59a (dzień i godzinę ustalamy z Siostrami).
  2. - za wszystkie przejawy troski o odśnieżanie terenu przy kościele i przy probostwie

• W najnowszym „Przewodniku Katolickim” w zwykłej cenie znajdziemy: refleksje nt. rodziny, która jest szkołą trzeźwości, o tragedii Madzi i mediach, o książce nt. końca świata jako ducha czasów ostatecznych, o znaczeniu Wielkiego Postu dla nas oraz dwa DODATKI: Przewodnik na Wielki Post oraz płyta z naukami wielkopostnymi Biskupa Edwarda Dajczaka. Serdecznie zachęcam!

• Nasza Archidiecezja z okazji 95 rocznicy Objawień Fatimskich organizuje dwie pielgrzymki do Portugalii i Hiszpanii – latem i jesienią; szczegóły w gablocie.

• Do odwołania - w tygodniu od poniedziałku do czwartku (poza rekolekcjami!) Msze św. są odprawiane w kaplicy w parku; Siostrom dziękuję za dbałość o możliwość dojścia, oświetlenie chodnika oraz przygotowanie i ogrzanie kaplicy.

• Dzieci i młodzież, mimo ferii, zapraszam do udziału w rekolekcjach parafialnych!

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczynają się w środę popielcową i trwać będą do przyszłej niedzieli włącznie; szczegółowy program wisi w gablocie i jest dostępny na naszej stronie internetowej; przeprowadzi je ks. dr ADAM ADAMSKI COr, którego gorąco oczekuję i proszę o wsparcie go modlitwą na ten święty czas. Skorzystajmy z duchowego wprowadzenia w wielkopostny czas pokutny. Swoją wdzięczność Rekolekcjoniście będzie można wyrazić poprzez ofiarę złożoną w sobotę i niedzielę; będzie to także ofiara wspierająca formację kleryków Ojców Filipinów; już teraz za ten ważny gest dziękuję: Bóg zapłać!