KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 30-10-2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.10.2016

W I E L K I J U B I L E U S Z M I Ł O S I E R D Z I A

1050 lecie CHRZTU POLSKI

 

 • DZIŚ (29/30.10.2016) obchodzimy liturgiczną uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła; przed kościołem zbierane są dziś ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, skąd wychodzą nowi księża naszej Archidiecezji.
 • W najbliższy wtorek (1.11.2016) przeżywać będziemy wielką uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH; Msze o 9.00, 11.00 i o 14.00 - Msza z PROCESJĄ ŚWIATŁA na cmentarz (przynosimy znicze!). Przy cmentarzu, jak co roku, zbierane będą ofiary na bieżące utrzymanie miejsca spoczynku zmarłychBóg zapłać(!) za troskę o naszą nekropolię i klimat zmartwychwstania przy grobach Waszych bliskich.
 • W środę (2.11.2016) przeżywać będziemy DZIEŃ ZADUSZNY – modlitwy za Wszystkich Wiernych Zmarłych; Msze o 10.00 (W intencji zmarłych członków Żywego Różańca), o 17.00 i 19.00; Różaniec i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – o 18.30! UWAGA: Po Mszy o 19.00 będziemy mogli przeżyć chwilę niecodziennej refleksji o BŁOGOSŁAWIONEJ PIĄTCE POZNAŃSKIEJ, którą przygotowało Stowarzyszenie „Zaczyn” wraz ze starszymi ministrantami (lektorami) – gorąco wszystkich ZAPRASZAM! Od tego dnia w łączności z Mszami rozpoczniemy omadlanie Wymienianek jednorazowych i w niedziele – Wymienianek Rocznych; od 1 do 8 listopada można uzyskać Odpust zupełny za dusze osób zmarłych pod następującymi warunkami: będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię św., odwiedzić cmentarz i pomodlić się w intencjach ustalonych na ten dzień przez Papieża oraz w intencji zmarłych – każdego dnia do 8.listopada można zyskać odpust za jedną duszę osoby zmarłej.
 • W środę rano rozpocznie się dalsza część porządkowania starego sadu; prace będą kontynuowane w następnych dniach od rana; liczę na pomoc chętnych parafian, aby jak najszybciej zlikwidować nieporządek, który budzi wstyd i złą ocenę parafii; biorący udział w akcji mogą zabrać wszystko drewno; z góry dziękuję za poświęcenie i odwzajemniam się modlitwą wstawienniczą za rodziny wolontariuszy.
 • W 1.czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania.
 • W 1.piątek miesiąca o 8.00 rozpocznie się OBCHÓD CHORYCH; w tym dniu nie będzie specjalnej okazji do spowiedzi (już była 28.10.2016!); istotę pierwszego piątku zachowujemy jednak przez ofiarowanie Komunii św. wynagradzającej Sercu Jezusa grzechy świata.
 • UWAGA: w piątek o 20.00 rozpocznie się ZADUSZKOWE CZUWANIE MŁODZIEŻY, na które zapraszam wszystkich młodych i chętnych parafian; Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 • W 1.sobotę miesiąca (5.11.2016) o 18.00 będzie Różaniec zadość czyniący Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W 1.niedzielę miesiąca (6.11.2016) pół godziny przed każdą Mszą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 9.00spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 • Kończymy Miesiąc Różańcowy; dziękuję gorąco członkom Żywego Różańca, dzieciom i młodzieży oraz przedstawicielom poszczególnych wiosek za prowadzenie wspólnej modlitwy i włączanie się w Liturgię; cieszcie się specjalnymi darami Bożymi oraz asystencją Maryi i jej Syna w Waszych codziennych sprawach – Szczęść Boże! Ostatni październikowy Różaniec w poniedziałek poprowadzą Krajewice!
 • Obecnie przygotowujemy się do Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który uroczyście zostanie dokonany w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, kiedy to zamykany będzie Jubileuszowy Rok Miłosierdzia; w tym celu codziennie po Mszach odmawiamy Modlitwę zaproponowaną przez Episkopat Polski.
 • Po uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczniemy przygotowania do 100. rocznicy Objawień Fatimskich, którą będziemy świętować w maju 2017 roku.
 • W minioną środę został dokonany skomplikowany montaż odnowionych części głównego ołtarza; spieszę z wielkim podziękowaniem ekipie konserwatorskiej, firmie p.Bogdana Nawrockiego i kilku wolontariuszom, którzy przeprowadzili tę trudną akcję profesjonalnie i szybko; osobno dziękuję za przywrócenie działania systemu zasuwowego oraz frezowanie obrazu głównego; dzięki kunsztowi pracy konserwatorów możemy już dziś podziwiać niektóre elementy wyposażenia kościoła w ich pierwotnej świetności i wyobrazić sobie całościowy zamysł Mistrza, który stworzył we wnętrzu naszej świątyni arcydzieło rokokowe. Cieszmy się tą historyczną odsłoną!
 • Trwa przyjmowanie zapisów REZERWACJI Mszy świętych do końca sierpnia 2017 roku oraz WYMIENIANEK ROCZNYCH i Wymienianek jednorazowych.
 • W stoisku z prasą znajdziemy m.in. „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”, „Któż jak Bóg” i darmową gazetkę „Dobre Nowiny”.
 • Składam serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ! za wielkie poświęcenie i żywioł w przeprowadzeniu dyżuru w sprzątaniu świątyni i usunięciu liści z wielkiej przestrzeni od kościoła aż po cmentarz! Kosztowało to wiele wysiłku i zmysłu organizacyjnego, ale efekt jest wspaniały! DZIĘKUJĘ za to parafianom ze Starej Krobi z numerów: 56A, 69, 70 i 71. Za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Starej Krobi spod numerów: 105, 73, 74, 76 i 77.
 • UWAGA: niezależnie od dyżuru w sprzątaniu dodatkowo w sobotę o 10.30 zapraszam z grabiami ministrantów, młodzież i wszystkich chętnych, aby przygotować liście do wywiezienia! Liczę na pełną mobilizację!

 

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428