KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 23-10--2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.10.2016
W I E L K I J U B I L E U S Z M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie CHRZTU POLSKI


 • DZIŚ (23.10.2016) NIEDZIELA W TYGODNIU MISYJNYM.
 • Trwa MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; wspólny różaniec w kościele odmawiany w następującym porządku: w soboty, niedziele i środy października przed Mszą modlitwę prowadzi Żywy Różaniec; dzieci i młodzież – we wtorek i czwartek o 17.30, a w łączności z Mszą wieczorną w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (1.dziesiątka przed Mszą, 2.na ofiarowanie, 3.po Komunii św., a dwie ostatnie – po Mszy) prowadzą poszczególne wioski – w tych dniach: w poniedziałek (wyjątkowo po Mszy!) – Stara Krobia, we wtorek – Ziółkowo, w czwartek – Krajewice i w piątek - Rębowo.
 • W minionym tygodniu przyjęliśmy cudowny obraz z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu i modliliśmy się dwa dni za wstawiennictwem tego wielkiego Świętego o błogosławieństwo dla wszystkich rodzin i całej naszej parafii; kontynuujmy te błagania przez częste odmawianie wezwania: „Święty Józefie, Opiekunie rodzin, módl się za nami”; dodatkowo w kościele odmawiać będziemy w poniedziałki po Mszy Litanię do św. Józefa; relację z peregrynacji św. Józefa w naszej parafii znajdziemy na stronie internetowej: WWW.jozef-poznan.pl; za piękne chwile przy św. Józefie dziękuję serdecznie ojcu Stanisławowi Plewie OCD i wszystkim, którzy trwali na żarliwej modlitwie – Bóg zapłać!
 • Obecnie przygotowujemy się do Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który uroczyście zostanie dokonany w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, kiedy to zamykany będzie Jubileuszowy Rok Miłosierdzia; w tym celu codziennie po Mszach odmawiać będziemy Modlitwę zaproponowaną przez Episkopat Polski.
 • W następnym etapie przygotowywać się będziemy do 100.rocznicy Objawień Fatimskich, którą będziemy świętować w maju 2017 roku.
 • W najbliższą środę (26.10.2016) planowany jest montaż odnowionych części głównego ołtarza.
 • UWAGA! W najbliższy piątek (28.10.2016) od 16.00 do 19.00 będzie SPOWIEDŹ dla wszystkich przed uroczystością Wszystkich Świętych – skorzystajmy! O 17.00 – krótkie nabożeństwo i Komunia św., a o 18.25 rozpocznie się Różaniec z Mszą św. W tym dniu przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • Za tydzień (29/30.10.2016) obchodzona będzie uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła; przed kościołem zbierane będą ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, skąd wychodzą nowi księża naszej Archidiecezji.
 • We wtorek za tydzień (1.11.2016) przeżywać będziemy wielką uroczystość Wszystkich Świętych; Msze o 9, 11 i o 14 - Msza z PROCESJĄ na cmentarz; przy cmentarzu zbierane będą ofiary na bieżące utrzymanie cmentarza; pamiętajmy o regulowaniu wszelkich zobowiązań cmentarnych.
 • W środę za tydzień (2.11.2016) przeżywać będziemy DZIEŃ ZADUSZNY; Msze o 10, 17 i 19 (Różaniec i Nowenna o 18.30); od tego dnia w łączności z Mszami rozpoczniemy omadlanie Wymienianek jednorazowych; od 1 do 8 listopada będzie można uzyskać Odpust zupełny za dusze osób zmarłych; kandydatom do bierzmowania przypominam o możliwości włączenia się w prace na rzecz parafii – tym razem np. w przygotowanie dekoracji na dni listopadowe.
 • Trwa przyjmowanie zapisów REZERWACJI Mszy świętych na nowy okres (do końca sierpnia 2017!) oraz WYMIENIANEK ROCZNYCH (UWAGA: są to Wymienianki elitarne - tylko za wybraną osobę lub dwie – ściśle według surowych zasad, które mają je ograniczyć); można też zabrać DRUKI na Wymienianki jednorazowe (wypełniamy je starannie i czytelnie!!)
 • W stoisku z prasą znajdziemy m.in. „Przewodnik Katolicki”, nowe „Miłujcie się” i nowe „Któż jak Bóg” oraz darmową gazetkę „DOBRE NOWINY” – zabierzmy dla siebie i znajomych!
 • Składam serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ! za wielkie poświęcenie, dokładność i świetną organizację w sprzątaniu świątyni i usunięciu liści z ogromnych połaci terenu od kościoła poprzez probostwo, drogi i dojścia aż po parking! DZIĘKUJĘ za ten wielogodzinny trud ochoczej drużynie ze Starej Krobi z numerów: 54, 55, 56 i 68. Za tydzień dyżur podejmą parafianie ze Starej Krobi spod numerów: 56A, 69, 70 i 71.
 • DZIĘKUJĘ gorąco za dostarczenie nowej partii kwiatów i za przybranie kościoła na niedzielę; życzę wielu Bożych łask!
 • Przypominam, że w tych dniach minie termin regulowaniu należności za dzierżawę.