KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 02-10-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       2.10.2016

W I E L K I   J U B I L E U S Z   M I Ł O S I E R D Z I A

1050 lecie  CHRZTU  POLSKI

 • DZIŚ 1.niedziela miesiąca (2.10.2016) wystawienie Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszami, a po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca; na Świętej Górze trwa kolejny Festiwal Oratoryjny „Musica Sacromontana(szczegóły na plakatach).

 • Rozpoczyna się MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; wspólny różaniec w kościele będzie odmawiany w następującym porządku: w soboty, niedziele i środy października przed Mszą modlitwę prowadzić będzie Żywy Różaniec; dzieci i młodzież – we wtorek i czwartek o 17.30, a w łączności z Mszą wieczorną w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki (1.dziesiątka przed Mszą, 2.na ofiarowanie, 3.po Komunii św., a dwie ostatnie – po Mszy) poprowadzą poszczególne wioski – w tych dniach: w poniedziałek – Domachowo, we wtorek – Bodzewko, w czwartek – Stara Krobia i w piątek – Ziółkowo; w przyszłym tygodniu w poniedziałek (10.10.2016) – Krajewice, we wtorek (11.10.2016) – Rębowo, w czwartek (13.10.2016) – Domachowo, w piątek (14.10.2016) –Bodzewko.

 • W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia liturgiczne: we wtorek – św. Franciszka, w środę – św. Faustyny Kowalskiej, w piątek – NMP Różańcowej.

 • W 1.piątek miesiąca: od 8.00 – obchód chorych; od 16.00 – SPOWIEDŹ dla wszystkich; o 17.00 – krótkie nabożeństwo z Komunią św.; po Mszy wieczornej – nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem.

 • Za tydzień (9.10.2016) - 2.niedziela miesiąca (ofiary na parafię) i jednocześnie DZIEŃ PAPIESKI oraz zbiórka ofiar na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia (na stypendia dla młodzieży); o 9.00 – MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania; w sobotę i w niedzielę po Mszach będą rozprowadzane przed kościołem przez Caritas „KREMÓWKI PAPIESKIE” – ofiara jest przeznaczona na dzieła Caritas Archidiecezjalnej; cena jednej kremówki to 3zł, a zapakowane są w pudełkach po dwie sztuki! Mam nadzieję, że pomogą nam odczuć smak papieskiej radości, którą przeżywał w młodości.

 • Trwa przyjmowanie zapisów REZERWACJI Mszy świętych na nowy okres (do końca sierpnia 2017!) oraz WYMIENIANEK ROCZNYCH (UWAGA: są to Wymienianki elitarne - tylko za wybraną osobę lub dwie – ściśle według surowych zasad, które mają je ograniczyć).

 • U W A G A:  za dwa tygodnie, w poniedziałek 17.października o 18.00 POWITAMY ŚW. JÓZEFA w cudownym wizerunku z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu; o 18.30 będzie odprawiona Msza św., a potem rozpocznie się modlitewne czuwanie przy św. Józefie w intencji rodzin i parafii; we wtorek, 18.10.2016r. będą kontynuowane modlitwy przez cały dzień, a o 16.00 zostanie odprawiona Msza pożegnalna, po czym Obraz opuści naszą parafię; szczegółowy program zostanie podany za tydzień; przygotujmy się na modlitewne czuwanie.

 • W stoisku z prasą znajdziemy dziś m.in. „Przewodnik Katolicki”, „Misyjne Drogi” i „Któż jak Bóg”.

 • DZIĘKUJĘ wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie ODPUSTU św. Michała Archanioła i FESTYNU Archanielskiego: Kustoszowi Sanktuarium MB w Borku Wielkopolskim, Księdzu Proboszczowi Danielowi Litkowskiemu; obsłudze kościoła i ministrantom, pani Organistce Agnieszce Szymkowiak, chórowi „Harmonia” z Krobi, scholi, dzieciom sypiącym kwiatki, Krajewicom za dyżur przy Procesji, Biskupianom za wspaniałą oprawę Liturgii odpustowej i występy na Festynie, wsi Ziółkowo za użyczenie podłogi do parku; mieszkańcom Starej Krobi – licznym wolontariuszom, sołtysowi i KGW za wielki wysiłek w przygotowaniu Festynu (wynajęcie podłogi i namiotu, postawienie konstrukcji oraz stoisk, a potem sprawne ich uprzątnięcie, przygotowanie sieci elektrycznej i oświetlenia terenu, przywiezienie ławo stołów i koszy na śmieci, przygotowanie od strony kulinarnej), a potem za szybki demontaż i końcowy porządek; za wzorowe obsługiwanie stoisk; organizatorom ze Starej Krobi dziękuję za ofiarowane na rzecz parafii wygospodarowane 690 zł; dziękuję wszystkim, którzy przynieśli swoje pyszne wypieki; osobną wdzięczność wyrażam tym, którzy przystroili swe domostwa i wywiesili flagi; parafianom i gościom dziękuję za odwiedziny i rodzinną atmosferę, a dobremu Bogu za wymarzoną pogodę! Specjalne podziękowanie kieruję do współorganizatorów: Stowarzyszenia „Zaczyn”, Przedszkola „Michałek” i Biskupian – za zapewnienie bogatego programu Festynu i wydruk pięknego plakatu. Choć VII Festyn Archanielski przeszedł już do historii, to na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach, a wszelki trud włożony w jego organizację nich zamieni się w łaskę, która jest darem Bożej miłości!

 • DZIĘKUJĘ gorąco za udaną akcję Pospolitego Ruszenia przed Odpustem – niemałym wysiłkiem wszystkie wioski wzorowo doprowadziły do porządku wyznaczone odcinki – Bóg zapłać!

 • DZIĘKUJĘ serdecznie za solidne i efektowne sprzątnięcie kościoła oraz dużego terenu parafialnego i parkingu z liści dziękuję gorąco parafianom ze Starej Krobi z numerów: 48, 60, 61 i 62! Za tydzień dyżur podejmą kolejni mieszkańcy Starej Krobi spod numerów: 49, 50, 51 i 52.

 • DZIĘKUJĘ gorąco za dostarczenie świeżych kwiatów i za przystrojenie kościoła; niech Bóg odpłaci Wam naręczami łask!

 • Bóg zapłać anonimowym darczyńcom za ornat poświęcony św. Michałowi Archaniołowi; niech nasz wspaniały Patron wspiera Was i Waszych bliskich oraz będzie zaporą przed wpływami szatana.

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  655714223  i  720294428