KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 18-09-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       18.09.2016
W I E L K I   J U B I L E U S Z   M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie  CHRZTU  POLSKI

 • DZIŚ (18.09.2016) obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz imieniny Arcybiskupa Metropolity; o 11.00, jak co miesiąc - MSZA z udziałem DZIECI; po tej Mszy – spotkanie przed I Komunią św. 2017 i zamknięcie listy kandydatów do Komunii; po Mszach można złożyć datki na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech oraz ofiary na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.

 • W najbliższą środę (21.09.2016) po Mszy – spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów!

 • W najbliższą sobotę (24.09.2016) od 9 do 11 trwać będzie POSPOLITE RUSZENIE przed Odpustem według następującego rozdzielnika: Stara Krobia zajmie się terenem pod Festyn – w parku; Domachowo – terenem wokół kościoła i na zasypanym stawie; Ziółkowo – wokół probostwa i podwórzem w głębi; Krajewice – parkingiem oraz terenem parafialnym przy głównej drodze i pod cmentarzem; Rębowo – placem przed Gościńcem i skarpą pod kościołem; Bodzewko I i II zajmie się porządkiem przy figurach MB przed kościołem i w parku oraz Wałem Różańcowym; tego dnia na Świętej Górze rozpocznie się kolejny Festiwal Oratoryjny „Musica Sacromontana”.

 • W niedzielę za tydzień (25.09.2016) obchodzić będziemy ODPUST ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA; suma odpustowa tradycyjnie będzie odprawiona o 11.30; liczę tradycyjnie na oprawę biskupińską, dzieci z kwiatkami i zaangażowanie w procesje dyżurnej wioski; uroczystościom przewodzić będzie i nakarmi nas Słowem Bożym Kustosz Sanktuarium MB w Borku Wielkopolskim, Ksiądz Kanonik Daniel Litkowski; zaraz po Mszy będzie można się posilić w parku przy kościele, po czym rozpocznie się doroczny Festyn Archanielski; jak co roku, parafianki są proszone o dostarczenie na Festyn części swych odpustowych wypieków domowych (najlepiej w samą niedzielę bezpośrednio do stoiska w parku) – Bóg zapłać z całego serca!
 • Oto  PROGRAM  VII  FESTYNU ARCHANIELSKIEGO (25.09.2016); zainteresujmy się specjalnie wydrukowanym na tę okoliczność plakatem!

Na początek – od 13.30 – mała gastronomia przy muzyce

14.00 – Przedszkole „Michałek” – przedstawienie i wyklejanie postaci św. Michała Archanioła

15-18 – „Łaciata Wieś” – pokaz animatorów: ring dla dzieci, dojenie krowy, malowanie twarzy)

15.15 – elektryzujący występ Biskupian

16.00 – Występ Grupy teatralnej „Na fali”

17.00 – Spektakl interaktywny dla dzieci Teatru „DROGA”

18.30 – Kabaret „KWIK” ze Strzelec Wielkich z występem pt. „Dwóch przyjaciół z PGR-u”

19.15 – Pełen werwy występ Zespołu „Młodzi Biskupianie”

20-22 – Wiejska potańcówka

W trakcie Festynu prowadzona będzie akcja: „SREBRO NA WAGĘ ZŁOTA”; Szkolne Koło CARITAS z Zespołu Szkół w Starej Krobi zbierać będzie złom srebra na odbudowę domostw po tajfunie na Filipinach!

TŁO MUZYCZNE zapewni pani Organistka Agnieszka Szymkowiak i schola parafialna

WSPÓŁORGANIZATORZY tegoroczni to: mieszkańcy Starej Krobi, Biskupianie, Stowarzyszenie „Zaczyn” i Przedszkole „Michałek”

 • Od 1.10.2016 będą przyjmowane w godzinach otwarcia Biura Parafialnego zapisy rezerwacji Mszy świętych na nowy okres (do końca sierpnia 2017!).

 • UWAGA: Za miesiąc, z 17 na 18 października gościć będziemy św. Józefa (!) w cudownym wizerunku z Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu.

 • W stoisku z prasą znajdziemy dziś m.in. „Przewodnik Katolicki” oraz nowe „Misyjne Drogi”.

 • DZIĘKUJĘ gorąco za wspaniałą sobotnią akcję sprzątania, która przyniosła w kościele nie tylko porządek, ale też zabiegi konserwacyjne wywołujące pachnący efekt końcowy; w podziw wprowadziła też niezwykle sumienna i ciężka przy kapryśnym wietrze praca przy porządkowaniu terenu wokół kościoła, probostwa, na parkingu i dojściach oraz pod cmentarzem wraz z usunięciem dużej ilości liści; te podziękowania i modlitwę wstawienniczą kieruję do parafian ze Starej Krobi nr 42, 43, 45 i 46! Za tydzień dyżur (wyłącznie w kościele!) podejmą kolejni mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 57, 58, 59 i 34.
 • DZIĘKUJĘ gorąco za dostarczenie kwiatów do kościoła i pracę przy nich w ciągu tygodnia oraz za ciągłą troskę o Wał Różańcowy; upraszam Wam szczodrość Bożego miłosierdzia i błogosławieństwo na każdy dzień!

 • Młodzież zwolniona z ostatniego spotkania kandydatów do bierzmowania może się zgłaszać po materiały osobiście do Proboszcza.

 • Jestem ogromnie wdzięczny za złożenie oferty otwierającej możliwość utylizacji liści w okresie jesiennym; osobom pragnącym nam w tym pomóc udzielę szczegółowych instrukcji osobiście!

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  655714223  i  720294428