KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 14-08-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       14.08.2016
W I E L K I   J U B I L E U S Z   M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie  CHRZTU  POLSKI
SIERPIEŃ  -  MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

  • DZIŚ2.niedziela miesiąca; wspieramy inwestycje parafialne i modlimy się za dobrodziejów; zbierane są też ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; dziś między Mszami, czyli o 10.10 rozpocznie się w kościele SPOTKANIE INFORMACYJNE w sprawie pielgrzymki do sanktuariów wschodniej Polski! Gorąco polecam.  

  • Dziś kończy się AKCJA ZBIERANIA POMOCY SZKOLNYCH dla potrzebujących dzieci i młodzieży; ufundowane przez Caritas Archidiecezjalną „Tornistry pełne uśmiechu” wypełnione zebranymi w naszej parafii wyprawkami szkolnymi JUTRO (w uroczystość Wniebowzięcia NMP) Parafialny Zespół Caritas rozda potrzebującym po Mszach; w imieniu dzieci, młodzieży i rodziców już teraz dziękuję za pomoc w odciążeniu budżetów rodzinnych!

  • JUTRO (15.08.2016!) obchodzić będziemy uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP; o 9.30 odśpiewamy GODZINKI ku czci NMP; Msze o 10.00, 17.00 i 19.00; na każdej Mszy – błogosławienie ziół i kwiatów; jak co roku, zbierane będą ofiary na Caritas Archidiecezjalną; o 12.00 na Świętej Górze odbędą się Dożynki Archidiecezjalne.

  • W najbliższy piątek (19.08.2016) – po Mszy wieczornej odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PRZED FESTYNEM ARCHANIELSKIM; oczekuję wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji Festynu i zaproponować niektóre punkty programu; współorganizatorami spotkania są mieszkańcy Starej Krobi oraz Stowarzyszenie „Zaczyn” i Caritas.

  • Za tydzień (21.08.2016) na sumie o 11.00 przeżywać będziemy DOŻYNKI PARAFIALNE; mam nadzieję, że tradycyjnie kościół zostanie przybrany przyniesionymi wcześniej owocami ziemi, a na Mszę w towarzystwie Biskupian wieńce wniosą delegacje wiosek; na ofiarowanie, jak co roku złożymy w procesji dziękczynne dary serca; Dożynki to nasze DZIĘKCZYNIENIE Bogu za opiekę nad nami i błogosławieństwo w czasie ostatnich żniw – dziękujmy licznie i serdecznie, aby zaskarbić sobie Bożą Opatrzność na przyszłość!

  • W stoisku z prasą znajdziemy dziś m.in. nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

  • Parafianom ze Starej Krobi z numerów: 16, 15, 21 i 22 gorąco dziękuję za solidny dyżur sprzątania; z wielką wnikliwością uprzątnęli wnętrze świątyni, jej otoczenie, dojścia i parking – niech Bóg nagrodzi Was swą łaską i błogosławieństwem! Za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 23, 24A, 24 i 25.

  • Dziękuję za cierpliwą pracę w utrzymaniu świeżości kwiatów w naszym kościele i dostarczanie wciąż nowych kwiatów ze swoich ogrodów; niech dar dla Boga zwróci się darem jego błogosławieństwa!

  • Dziękuję za pracowite skoszenie ogromnych połaci trawy wokół kościoła i probostwa oraz na dawnym stawie.

  • UWAGA ! W dniach 21-28 sierpnia studenci etnologii z Uniwersytetu w Poznaniu będą realizować w naszej okolicy badania terenowe. Polegają one na rozmowach z mieszkańcami i wykonywaniu zdjęć. Studenci będą mieszkać w szkole w Starej Krobi, a do wszystkich wsi należących do Biskupizny będą dojeżdżać na rowerach. Liczę na życzliwe ich przyjęcie! Badania są realizowane we współpracy z Centrum Kultury w Krobi, a pod koniec listopada studenci opowiedzą o swoich badaniach podczas konferencji, na którą już teraz zapraszają. Organizatorzy proszą o udzielanie pomocy studentom, o ich życzliwe przyjęcie i porozmawianie z nimi.

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  655714223  i  720294428