KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 07-08-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       7.08.2016
W I E L K I   J U B I L E U S Z   M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie  CHRZTU  POLSKI
SIERPIEŃ  -  MIESIĄC TRZEŹWOŚCI

 

 • DZIŚ1.niedziela miesiąca; pół godziny przed każdą Mszą – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec; po Mszy o 9.00 – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 • Trwa AKCJA ZBIERANIA POMOCY SZKOLNYCH dla potrzebujących dzieci i młodzieży, którą zainicjował Parafialny Zespół CARITAS; pośrodku kościoła wystawiony jest kosz na dary; akcja zakończy się już w najbliższą niedzielę (14.08.2016!); ufundowane przez Caritas Archidiecezjalną „Tornistry pełne uśmiechu” wypełnione zebranymi w naszej parafii wyprawkami szkolnymi potrzebujący będą mogli odbierać po Mszach w uroczystość Wniebowzięcia NMP (poniedziałek, 15.08.2016!). W imieniu dzieci, młodzieży i rodziców już teraz dziękuję za hojność!
 • W najbliższy piątek (12.08.2016) – po Mszy wieczornej, na przedłużeniu Światowych Dni Młodzieży odbędzie się SPOTKANIE całej MŁODZIEŻY naszej parafii; serdecznie oczekuję wszystkich!
 • Za tydzień (13/14.08.2016) 2.niedziela miesiąca; składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne; zbierane też będą ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
 • W poniedziałek za tydzień (15.08.2016!) – obchodzić będziemy wielką  uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP; w tym dniu o 9.30 odśpiewamy GODZINKI ku czci NMP; Msze o 10.00, 17.00 i 19.00; na każdej Mszy – błogosławienie ziół i kwiatów; jak co roku, w tym dniu zbierane będą ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
 • W piątek za dwa tygodnie (19.08.2016) – po Mszy odbędzie się SPOTKANIE ORGANIZACYJNE PRZED FESTYNEM ARCHANIELSKIM; zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji Festynu i zaproponować niektóre punkty programu; współorganizatorami spotkania są mieszkańcy Starej Krobi oraz Stowarzyszenie „Zaczyn” i Caritas.
 • W niedzielę za dwa tygodnie (21.08.2016) na sumie o 11.00 przeżywać będziemy DOŻYNKI PARAFIALNE; mam nadzieję, że tradycyjnie kościół zostanie przybrany przyniesionymi wcześniej owocami ziemi, a na Mszę w towarzystwie Biskupian wieńce wniosą delegacje wiosek; Dożynki to nasze DZIĘKCZYNIENIE Bogu za opiekę nad nami i błogosławieństwo w czasie ostatnich żniw – dziękujmy licznie i serdecznie, aby zaskarbić sobie Bożą Opatrzność na przyszłość!
 • W stoisku z prasą znajdziemy dziś m.in. nowy numer „Przewodnika Katolickiego”; jest też nowa płyta kompaktowa zespołu „JAFFA(20zł).
 • Parafianom ze Starej Krobi z numerów: 14B, 14C, 17 i 18 gorąco dziękuję za przeprowadzony w świetnej atmosferze i współpracy perfekcyjny dyżur sprzątania; z wielką wnikliwością doprowadzili do błyszczącego porządku całe wnętrze świątyni, jej otoczenie, dojścia i parking, a także główny wjazd i schody Probostwa – niech poświęcony trud i czas szczodrze nagrodzi swą łaską dobry Bóg! Za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 16, 15, 21 i 22.
 • Dziękuję za wciąż świeże kwiaty w kościele i za uciążliwą troskę o nie!
 • Dziękuję za udany V Parafialny Turniej Piłki Nożnej w zeszłą niedzielę; składam serdeczne podziękowanie i gratulacje Organizatorom, Współorganizatorom i Sponsorom za ogromne prace przygotowawcze oraz za przeprowadzenie rozgrywek; zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych gratuluję trofeów i cieszę się, że przy dobrej pogodzie była to  wspaniała okazja do niedzielnych spotkań mieszkańców naszej parafii i okolicy; niech Bóg wszystkim błogosławi!
 • Dziękuję uczestnikom czwartkowej wycieczki do korzeni naszej państwowości i wiary w Poznaniu; jestem wdzięczny za sympatyczną atmosferę podczas całego dnia; mam nadzieję, że po opadnięciu zmęczenia w pamięci i sercach wszystkich pozostaną trwałe ślady z tej ciekawej wyprawy.
 • W ośrodku Caritas  „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu organizowane są w różnych terminach 4.dniowe turnusy wypoczynkowe z wieloma atrakcjami – „Jesień dla seniora”; szczegóły na plakacie w bocznym wejściu oraz na folderach, które można otrzymać w zakrystii.
 • UWAGA! Istnieje możliwość dołączenia się do pielgrzymki po sanktuariach wschodniej Polski (Tuchów, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Krasiczyn, Leżajsk, Zamość) w dniach od 5 do 7.09.2016; szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie i do zabrania - w zakrystii; szczerze polecam i zachęcam do towarzyszenia mi; SPOTKANIE INFORMACYJNE odbędzie się w naszym kościele w najbliższą niedzielę (14.08.2016) o 10.10 (pomiędzy Mszami); ewentualna przedpłata – 100zł.

 

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  655714223  i  720294428