KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 05-06-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE       05.06.2016
W I E L K I   J U B I L E U S Z   M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie  CHRZTU  POLSKI

 

  • W czerwcunabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zawsze w połączeniu z Mszami.
  • DZIŚ (4/5.06.2016) obchodzimy ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA połączone ze zbiórką ofiar na Świątynię Opatrzności – wotum wdzięczności Narodu polskiego; jest to 1.niedziela miesiąca – pół godziny przed każdą Mszą jest wystawienie Najświętszego Sakramentu; na Mszy o 9.00 świętujemy 15.lecie istnienia Zespołu „Młodzi Biskupianie” przy Zespole Szkół w Starej Krobi – otoczmy ich dużym kręgiem życzliwości i modlitwy!
  • W czwartek (9.06.2016) o 20.00 odbędzie się w Gościńcu Biskupiańskim zebranie Stowarzyszenia „ZACZYN”; wszystkich, członków, jak i osoby chcące działać dla dobra wspólnego, serdecznie zapraszamy!
  • W piątek (10.06.2016) od 8.00 odbędzie się OBJAZD CHORYCH.
  • W 2.niedzielę miesiąca (11/12.06.2016) zbierać będziemy ofiary na rozwój naszej parafii; o 9 odprawiona będzie MSZA dla MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do tegorocznego bierzmowania ze świadkami – kandydaci podadzą imiona do bierzmowania!   UWAGA: o 11.00 obchodzić będziemy 55.lecie kapłaństwa Księdza Kanonika Jana Tecława – niech nikogo nie zabraknie!   Dodatkowo zbierzemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.
  • BÓG  ZAPŁAĆ! wszystkim, którzy uświetnili wielką uroczystość Bożego Ciała, Oktawę i uroczystość NSPJ; za udekorowanie naszych domostw, za postawienie ołtarzy i brzózek oraz za przygotowanie i przeprowadzenie wielkiej Procesji eucharystycznej! Dziękuję za liczny i rozmodlony udział w uroczystym kroczeniu za Chrystusem w Eucharystii w Boże Ciało, Oktawę i uroczystość NSPJ; Krajewiczanom Bóg zapłać! za przygotowanie sztandarów i feretronów oraz obsadę wszystkich procesji, jak również za zbudowanie dwóch ołtarzy przy kościele i ofiarowanie kwiatów do świątyni; osobno dziękuję za obecność i pomoc Biskupianom – od najstarszych po najmłodszych z różnych wiosek! Z serca dziękuję panu Kościelnemu, pani Organistce, scholi oraz ministrantom; specjalną wdzięczność wyrażam dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym chorągiewki, a także przywożącym je i przygotowującym zapas kwiatów na czas procesyjny! Niech Pan Bóg wszystkich ubogaci ze swego nieprzebranego miłosierdzia i okazuje swą pomoc każdego dnia!
  • Kolejni dyżurni z wielką werwą pięknie sprzątnęli kościół oraz dojście do cmentarza wraz z usunięciem śladów po uroczystościach (zabranie brzózek i zmiecenie kwiatów z trasy procesji)! Byli to parafianie z Krajewic z numerów: 19, 18A, 18, 17 i 16; niech Wam Bóg często daje dowody swej łaskawości! Za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Krajewic spod numerów: 15, 14, 12, 11 i 10.
  • Dziękuję za ofiarowane do kościoła kwiaty oraz za permanentną troskę o wystrój kościoła! Życzę Bożej opieki i błogosławieństwa!
  • Na wielką wdzięczność parafii zasługuje nieduża grupa wolontariuszy, którzy w sobotę przez wiele godzin kontynuowali prace porządkowe w starym sadzie; z wielkim oddaniem oczyścili sporą część terenu z korzeni i pozostałości po karczowaniu; w efekcie, przygotowali tę połać oraz kolejny odcinek do następnego etapu działań w przyszłości. Niech Wasze poświęcenie stanie się podłożem dla błogosławionych Bożych interwencji w całym Waszym życiu!
  • Zaopatrzmy się w nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego”, „Któż jak Bóg”, „Echa z Afryki” oraz gazetkę „Dobre Nowiny”.

 

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428