KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 22-05-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    22.05.2016
J U B I L E U S Z  M I Ł O S I E R D Z I A
1050 lecie  CHRZTU  POLSKI

 

 • W MAJUnabożeństwa majowe – w połączeniu z Mszami, a dla młodzieży i dzieci także osobno we wtorki i czwartki o 18.00; Apel Jasnogórski przy Figurze MB w soboty maja o 21.00.
 • DZIŚ (22.05.2016) uroczystość Najświętszej Trójcy; kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 • PRÓBA sypania kwiatków i machania chorągiewkamiwe wtorek (24.05.2016) po wieczornej Mszy!
 • U W A G A!  – w ŚRODĘ (25.05.2016) od 16.00 do 18.15 w naszym kościele będzie – WIELKA  SPOWIEDŹ z udziałem zaproszonych kapłanów (będzie to już spowiedź przed 1.szym piątkiem czerwca, przed Bożym Ciałem i Oktawą Bożego Ciała); skorzystajmy wszyscy!

 

B O Ż E    C I A Ł O

 

 • W czwartek (26.05.2016)uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli BOŻE CIAŁO; tradycyjnie udekorujmy nasze domostwa zielenią, kwiatami, emblematami eucharystycznymi, obrazami i flagami; Msze o 8.00, 10.00 i 14.00; główna Eucharystia z PROCESJĄ eucharystyczną przez Domachowo o 10.00; tradycyjnie do baldachimu i asysty proszeni są Biskupianie; specjalnie oczekiwana jest w procesji  młodzież biskupińska(!); feretrony i sztandary poniosą mieszkańcy Krajewic; trzeci ołtarz w tym roku przygotowują mieszkańcy Domachowa z Zapłocia od strony Sułkowic; trasę od bramy kościoła do cmentarza przystroją mieszkańcy Jasiewa; plac przy Gościńcu Biskupiańskim – mieszkańcy Rębowa; teren wokół kościoła – mieszkańcy Domachowa z okolicy Remizy aż do wyjazdu na Rębowo; trasę procesji wraz z ołtarzami i stawianiem brzózek przygotowują mieszkańcy Domachowa; pragniemy pokazać, że w całym życiu opieramy się na Chrystusie, któremu chcemy publicznie zaświadczyć nasze doń przywiązanie i wierność.
 • Codziennie w OKTAWIE Bożego Ciała o 19.00MSZE WIOSEK, PROCESJE i MODLITWY o URODZAJEw piątek po Bożym Ciele – za Rębowo; w sobotę za Krajewice; w poniedziałek za Bodzewko I i II; we wtorek za Starą Krobię; w środę za Ziółkowo; w czwartek (zakończenie Oktawy) za Domachowo – tradycyjnie wraz z Biskupianami; (w Oktawie asystę i baldachim w procesji w poszczególne dni obsadzają wyznaczone wioski; na zakończenie Oktawy – Biskupianie, a w uroczystość NSPJ – Krajewice; sztandary i feretrony - codziennie Krajewice). Zgodnie z tradycją, na Mszach za wioski w czasie ofiarowania mieszkańcy poszczególnych wiosek przejdą procesyjnie za ołtarz z ofiarami błagalnymi wyrażającymi zawierzenie Bogu owocowania pól i wszelkiej pracy! UWAGA: w niedzielę w Oktawie Bożego Ciała – PROCESJA po Mszy o 11.00 (dyżur - Krajewice).
 • W czwartek (2.06.2014) – na zakończenie Oktawy – dwa ołtarze przy kościele przygotują mieszkańcy Krajewic; przy drugim ołtarzu będzie święcenie ziół, kwiatów i zbóż.
 • W piątek (3.06.2014) – obchodzić będziemy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSAMsze świąteczne o 10.00 i 19.00; po Mszy o 19.00 – podwójna PROCESJA wokół kościoła ze specjalnymi modlitwami przy ołtarzach; procesję w całości obsadzają mieszkańcy Krajewic; dzieci sypiące kwiatki i niosące chorągiewki po procesji zostaną obdarowane słodyczami.
 • Perfekcyjnie sprzątnęli kościół i cały teren z parkingiem aż po cmentarz Parafianie z zaledwie z dwóch numerów Krajewic: 28 i 26 (!), którym upraszam Bożej łaskawości! Za tydzień dyżur podejmą mieszkańcy Krajewic spod numerów: 27C, 24, 22, 21 i 20.
 • DZIĘKUJĘ serdecznie za piękną aranżację kwiatową w kościele na niedzielę i za stałą troskę o kwiaty w naszej świątyni! Wolontariuszkom upraszam potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin.
 • Młodzieży oraz innym wolontariuszom DZIĘKUJĘ za skoszenie trawy na ogromnym terenie zielonym parafii: w parku, wokół kościoła i probostwa, pod kościołem i na starym stawie, wzdłuż drogi i przy cmentarzu, przy Gościńcu Biskupiańskim oraz wokół domu przedszkolnego w parku; ich wielki wysiłek stał się po raz kolejny wizytówką całej parafii – BÓG  ZAPŁAĆ! Niech Pan Bóg daje Wam siły i dzięki swej łaskawości zabezpieczenie na przyszłość!
 • Zwracam uwagę na nowy – anonsujący Boże Ciało „Przewodnik Katolicki”; jest też dla wszystkich nowa darmowa gazetka „DOBRE NOWINY”!
 • UWAGA: Od 1.czerwca rozpoczyna się rezerwacja intencji mszalnych na okres od września tego roku do końca lutego 2017 roku.
 • W czerwcu wyjątkowo spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 4.czerwca o 18.00 – połączone z Różańcem zadość czyniącym niepokalanemu Sercu NMP przed Najświętszym Sakramentem.
 • Kolejne ŚWIĘTO WDZIĘCZNOŚCI za wolną Polskę połączone ze zbiórką ofiar na Świątynię Opatrzności przeżywać będziemy 5.czerwca.
 • Organizowana jest PIELGRZYMKA  MOTOCYKLOWA  do Rzymu; wyjazd z Gostynia 17.czerwca, a celem jest udział w audiencji papieskiej na Placu Świętego Piotra 22.czerwca 2016; zachęcamy do dołączenia; szczegóły i kontakt – dostępne w zakrystii!

 

www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428