KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 27-03-2016

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    27.03.2016
NADZWYCZAJNY  J U B I L E U S Z  M I Ł O S I E R D Z I A  i 1050 lecie  CHRZTU  POLSKI
W I E L K A N O C

 

  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (27.03.2016) o godz. 7.00 (pamiętajmy o zmianie czasu!) od pustego Grobu wyruszy Procesja za Zmartwychwstałym (asystę i obsługę procesji podejmą Krajewice); zaraz po procesji – Msza św.; kolejne Msze o godz. 9.00 i 11.00.
  • W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (28.03.2016) Msze św. o 9.00 i 11.00; jak co roku, w tym dniu zbierać będziemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i na szkoły katolickie;
  • Wielkanoc to największa uroczystość chrześcijaństwa, dlatego jako jedyna, Niedziela Zmartwychwstania trwa osiem dni!! Zachęcam do wspólnej modlitwy w całej OKTAWIE WIELKANOCNEJ; Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania znosi post piątkowy! Oktawa kończy się w niedzielę za tydzień Świętem Miłosierdzia!
  • W 1.piątek miesiąca (01.04.2016) Komunia św. zadość czyniąca grzechy świata Sercu Jezusa o 18.00 (młodzież i dzieci!) oraz na Mszy o 18.30; po Mszy – Nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem; UWAGA: wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie osobnej spowiedzi i obchodu chorych!
  • W 1.sobotę miesiąca (02.04.2016) o 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu; różaniec zadość czyniący Niepokalanemu Sercu NMP, cicha adoracja i przed Mszą o 19.00 – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • W 1.niedzielę miesiąca obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA (03.04.2016) – pół godziny przed każdą Mszą będzie  wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja; po Mszy o 9.00 – spotkanie wspólnoty Żywego Różańca; jak w każdą niedzielę okresu wielkanocnego po Mszy o 11.00 będzie PROCESJA WIELKANOCNA; zaczniemy Tydzień Miłosierdzia – zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; UWAGA: na zakończenie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego i dla podkreślenia wielkości Święta Miłosierdzia w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia o 15.00 spotkamy się w kościele, aby odśpiewać KORONKĘ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO i obejrzeć FILM – przybądźmy licznie!! Przez cały ten dzień w kościele będą do nabycia książki i materiały o Bożym Miłosierdziu!
  • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na uroczystości wielkanocne została przeniesiona z 25 marca na poniedziałek, 04.04.2016 roku; jest to DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA; w tym dniu zbierane będą ofiary na Fundusz Obrony Życia.
  • Bardzo dziękuję za podjęcie dyżuru w sprzątaniu kościoła w trudnym czasie przedświątecznym Parafianom z Krajewic nr 70A, 71, 72, 74 i 75za godne przygotowanie świątyni i jej najbliższego otoczenia do obchodu Wielkanocy! Życzę ożywczego powiewu ze Zmartwychwstania Chrystusa w całym Waszym życiu – Bóg zapłać! W najbliższą sobotę dyżur podejmą mieszkańcy Krajewic spod numerów: 91, 92, 93 i 97 (Uwaga: ci, którzy chcieliby zrehabilitować swą dotychczasową nieobecność w akcji sprzątania mogą się dołączyć w odpowiadającym terminie!).
  • W Wielkim Tygodniu zakończyła się akcja paczek dla potrzebujących, przygotowanych przez ofiarnych Parafian, Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas. Oprócz przeróżnych produktów paczki przede wszystkim zawierały serce ofiarodawców! Ten gest miłości bliźniego wzruszył 28 rodzin, do których zespół Caritas rozwiózł paczki; nieraz spotkali się ze zdziwieniem i zaskoczeniem, pojawiły się niejednokrotnie łzy radości, a przede wszystkim wiara w dobroć i solidarność ludzi, którzy ofiarowali cząstkę siebie w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!!
  • SERDECZNE PODZIĘKOWANIE składam za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu Liturgii Triduum Paschalnego – za budowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie rozważań i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej przez wioski, sprzątanie świątyni (także dodatkowo poza dyżurem!), obsadę procesji, oprawę lektorską, muzyczną i ministrancką liturgii, przygotowanie ogniska i liczne bezpośrednie przygotowania do Obrzędów paschalnych; dziękuję przed Bogiem za wielkie poświęcenie pana Kościelnego, pani Organistki, scholi, ministrantów, wielu oddanych wolontariuszy z poszczególnych wiosek, strażaków, biskupian, obsady procesji z Krajewic, za zaangażowanie Stowarzyszenia „Zaczyn”; osobno dziękuję za wywieszenie flag i odświętne przystrojenie domostw, za udział w obrzędach Triduum Paschalnego i Wielkanocy oraz za przyniesione dary wielkanocne, które pogłębiają nasze więzi – czuje się pośród nas świeży powiew Zmartwychwstania! Wszystkim życzę przy Zmartwychwstałym Chrystusie WIOSNY DUCHA!

 

www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428