KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 21-09-2014

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 21.09.2014.

 

  • DZIŚ – 3.niedziela miesiąca (21.09.2014) Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; tradycyjnie zbieramy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie; o 11.00 – Msza dla wszystkich dzieci, a po Mszy spotkanie przed I Komunią św. dla rodziców i dzieci oraz spotkanie p.Organisty z kandydatami do chórku dziecięcego.
  • Codziennie na Mszach przygotowujemy się do Odpustu przez specjalne modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
  • We wtorek (23.09.2014) o 8.30 spod kościoła wyrusza pielgrzymka do Łagiewnik; powrót następnego dnia późno.
  • Tradycyjnie na przełomie września i października na Świętej Górze odbędzie się Festiwal Muzyki Oratoryjnej; szczegóły są dostępne na plakatach przy wejściach do kościoła i w gablocie.
  • Gorące: Bóg zapłać! parafianom, którzy włączyli się wczoraj w Pospolite Ruszenie; w efekcie dokonano ogromne prace: wypielono trasę procesyjną wokół kościoła, Wał Różańcowy i klomby, zsieczono trawę pod kościołem, uporządkowano pobocza drogi wzdłuż całego cmentarza, parking i dojścia do kościoła, szczegółowo posprzątano wokół probostwa, wywieziono liście i gałęzie, wybrukowano zapadnięty wykop na wjeździe do probostwa oraz usytuowano między kościołem a parkiem wielki głaz narzutowy – niech dobry Bóg pobłogosławi Wasze serdeczne zmęczenie dla parafii, aby zaowocowało obfitymi łaskami w całym życiu i radością wspólnoty.
  • Wielkie podziękowanie i wdzięczność kieruję do parafian ze Starej Krobi spod numerów: 57, 58, 59 i 34 za pełny poświęcenia, solidny trud w sprzątnięciu świątyni – Wasza satysfakcja stała się radością wszystkich modlących się w naszym Wieczerniku; za tydzień (przed Odpustem!) dyżur podejmą (wyjątkowo w większej ekipie) mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 60, 61, 62, 64, 56A, 45 i 46; liczę, że wspaniale przygotują kościół i całe otoczenie na uroczystość św. Michała Archanioła.
  • Gorąco DZIĘKUJĘ

 

- za przyniesione kwiaty i systematyczną troskę o nie!

- jeszcze raz dziękuję sąsiadom za wzmocnienie muru za Przedszkolem imponującymi przyporami,

- za zamontowanie nowych solidnych drzwi do werandy probostwa,

- z inicjatywy Stowarzyszenia „Zaczyn” został sprowadzony i osadzony przy bocznym wejściu do kościoła 5.tonowy głaz narzutowy, który będzie pełnił funkcję patriotycznego cokołu; dziękuję: za ofiarowanie kamienia p.Józefowi Biernatowi z Rębowa, za transport i ustawienie głazu p.Pawłowi Polowczykowi z ekipą, za wspólny wysiłek w sytuowaniu cokołu sporej grupie odpowiedzialnych mężczyzn.

 

  • Zwracam się do otwartych, twórczych umysłów naszej parafii (!) – otwieram KONKURS na projekt wyglądu cokołu patriotycznego i jego przyległości oraz na treść patriotyczną, która mogłaby być umieszczona na kamieniu; pomysły zgłaszamy bezpośrednio do Proboszcza i do Prezesa Stowarzyszenia.
  • W najbliższą niedzielę (28.09.2014) obchodzić będziemy ODPUST św. Michała Archanioła; uroczysta SUMA odpustowa o 11.30 (!) – celebransem i kaznodzieją będzie ks. kanonik Marek Matyba, proboszcz parafii Najświętszej Trójcy w Poznaniu; liczę, że w procesję licznie włączą się dziewczynki sypiące kwiatki oraz chłopcy, którzy poniosą chorągiewki; od 13.30 rozpocznie się V FESTYN ARCHANIELSKI, na którym czekają nas atrakcje: muzyka, grochówka, grill, chleb z wyjątkowym smalcem, gorące napoje, występy biskupińskie i możliwość spotkania z Biskupianami, wystawa papieska, konkursy dla dzieci i malowanie twarzy, dmuchany zamek i ring do mocowania, wielkie bańki i eksperymenty, orkiestra i potańcówka; tradycyjnie proszę o dostarczanie na plac Festynu domowe placki odpustowe, za co już teraz jestem ogromnie wdzięczny; w tym roku stroną organizacyjną i techniczną zajmuje się Bodzewko, a we współtworzenie klimatu i wydarzeń włączą się: Stowarzyszenie „Zaczyn”, Zespół Szkół ze Starej Krobi, Parafialny Zespół Caritas, Rady Parafialne, młodzież i chętni wolontariusze, za co już teraz wyrażam podziękowanie. Zapraszam wszystkich wraz z odpustowymi gośćmi!

 


www.parafia-domachowo.pl

 

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252