KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 13-04-2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.04.2014.
W I E L K I T Y D Z I E Ń


 • Gorzkie Żale jeszcze dziś o 14.00 wraz z Mszą św.; Droga Krzyżowa w Wielki piątek o 13.30 – przez wioski.

 


 • Dziś NIEDZIELA PALMOWA (początek WIELKIEGO TYGODNIA); święcenie palm będzie na każdej Mszy św.; jest to 2.niedziela miesiąca jak, co miesiąc ofiary są przeznaczone na rozwój naszej parafii – Bóg zapłać!; o 11.00 – Msza ze specjalnym udziałem dzieci, a po niej – spotkanie przed I Komunią św.; młodzież zachęcam dziś do włączenia się w obchód Święta Młodych w Gostyniu – początek na Rynku o 14.00, a koniec przy posiłku przy Farze ok. 18.00.

 


 • W WIELKI PONIEDZIAŁEK (14.04.14) w czasie Mszy wieczornej przywitamy RELIKWIE BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO w 200.rocznicę jego urodzin; czuwanie przy relikwiach zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00 – zapraszam wszystkich! Za użyczenie relikwii dziękuję Parafii Farnej z Gostynia.

 


 • W WIELKI WTOREK (15.04.2014) od godz. 8.00 przeżywać będziemy doroczną całodniową adorację Najświętszego Sakramentu i NAWIEDZENIE RELIKWII BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO w jego 200.rocznicę urodzin; w tym dniu będzie OKAZJA DO SPOWIEDZI świątecznej z udziałem zaproszonych księży w godzinach: 10-12, 14-16, 17-19; w tym dniu franciszkanin, o. Dobromił Beker OFM odprawi o 16.30 nabożeństwo wynagradzające i suplikacyjne za grzechy w naszej parafii, a po wieczornej Mszy – nabożeństwo o uwolnienie parafii od zła – z nałożeniem rąk dla potrzebujących; adorować Najświętszy Sakrament przy relikwiach bł. Edmunda Bojanowskiego będziemy do Apelu Jasnogórskiego o 21.00.

 


 • W WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ o 19.00; Komunia św. będzie pod obiema postaciami! po Mszy – Adoracja NS w Ciemnicy do Apelu Jasnogórskiego o 21.00; na 21.00 zapraszam do kościoła chętnych do budowy Grobu Pańskiego!

 


 • W WIELKI PIĄTEKDROGA KRZYŻOWA przez wioski naszej parafii wyruszy o 13.30; rozpoczniemy w Domachowie pod nowym krzyżem za cmentarzem przy drodze na Krobię; potem trzy stacje w Starej Krobi; wracamy przez Domachowo do Rębowa – tam dwie stacje; w Drugim Bodzewku dwie stacje – przy krzyżach; następnie jedna stacja w Bodzewku Pierwszym; dwie stacje w Ziółkowie Pierwszym; również dwie w Krajewicach i ostatnia w Ziółkowie Drugim; w tym roku rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Stowarzyszenie „Zaczyn”; mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o ubranie wybranego krzyża lub innego miejsca i przygotowanie symbolu stacji Drogi Krzyżowej oraz o wskazanie drogi do stacji kawalkadzie samochodów z uczestnikami Drogi Krzyżowej; proszę też o prowadzenie śpiewów wielkopostnych; ufam, że tradycyjnie o bezpieczeństwo przejazdu uczestników zadbają niezawodni Strażacy; nie zapomnijmy o wywieszeniu flag i przystrojeniu domostw na Wielki Piątek i Święta; wieczorne OBRZĘDY MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczną się w kościele o 19.00; zaraz po Liturgii Wielkopiątkowej godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpocznie młodzież naszej parafii wraz z p.Organistą i Scholą; obejrzymy wspólnie film „Pasja”; adoracja trwać będzie do ok. 23; w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!

 


 • W WIELKĄ SOBOTĘwystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w Grobie od godz. 8.00; zachęcam, aby w tym dniu podtrzymać tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych; święcenie pokarmów wielkanocnych o: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i ostatnie o 15.00! WIGILIA PASCHALNA w kościele o 21.00Komunia św. pod obiema postaciami! Na zakończenie Ceremonii Wielkanocnych – Procesja rezurekcyjna z asystą biskupiańską i posługą parafian z Domachowa; przynosimy paschaliki i świece!

 


 • Procesją za Zmartwychwstałym o godz. 7.00 rozpocznie się NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (asysta i obsługa procesji – Domachowo); po procesji – Msza św.; kolejne Msze o godz. 9.00 i 11.00.

 

 • W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze św. o 9.00 i 11.00; w tym dniu zbierać będziemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i na szkoły katolickie.

 

 • DYŻURY 2014:

 

Procesje: Domachowo

Asysta biskupiańska: Wielka Sobota oraz Boże Ciało

Procesje i asysta na Mszach w Oktawie B.Ciała:

wioska wyznaczona na dany dzień

Ołtarze – B.Ciało: Stara Krobia.


 • Dziś do nabycia: nowy „Przewodnik Katolicki” wraz z płytą o Miłosierdziu Bożym, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci z książeczką o Papieżu Polaku w niebie, „Nasza Arka” z filmami o św. Michale Archaniele oraz nowe „Miłujcie się” – jak zawsze niezwykle ciekawe i z… uśmiechem Jana Pawła II.

 


 • Parafianom z Krajewic z numerów: 61, 59 i 59a z całego serca dziękuję za wspaniałe i gruntowniejsze niż zwykle sprzątnięcie kościoła oraz terenu przylegającego – niech Pan Bóg odpłaci Wam obfitym błogosławieństwem! Za tydzień – w Wielki Piątek rano przedświąteczne sprzątnięcie kościoła podejmą mieszkańcy Krajewic z nr 57, 55/1, 55/2, 55a i 55c.

 


 • Z całego serca dziękuję za kolejny wspaniały zryw ludzi dobrej woli w czasie ostatniego Wielkanocnego Pospolitego Ruszenia! Pełne żywiołu poświęcenie przybyłych sprawiło, że na pełen błysk został przygotowany do Świąt kościół i ogromny teren parafialny od Biskupiańskiego Gościńca przez park, otoczenie probostwa, klomb przy figurze MB i parking aż po cmentarz! Przygotowane zostały do procesji feretrony; w minionym tygodniu zostały również położone bortniki oddzielające i wzmacniające teren zasypanego stawu od strony rowu – Bóg zapłać za sportowe tempo!

 


 • W sobotę (12.04.2014) został zamontowany NOWY KRZYŻ w Domachowie (za cmentarzem przy drodze na Krobię); Bóg zapłać Fundatorowi krzyża (który pragnie pozostać anonimowy!); gorąco dziękuję wykonawcy – p. Zenonowi Jesiakowi, wszystkim pomagającym wolontariuszom, p. kowalowi oraz za użyczenie i obsługę sprzętu do podniesienia krzyża; osobno dziękuję opiekującym się tym miejscem Domachowianom – za nawiezienie i skultywowanie ziemi przy krzyżu, posadzenie kwiatów i pomalowanie ogrodzenia; jeszcze raz dziękuję tym, którzy przenieśli cokół i ogrodzenie na docelowe miejsce oraz właścicielowi pola za umożliwienie tej operacji – niech Chrystus cierpiący wszystkim z krzyża miłosiernie błogosławi! Krzyż zostanie poświęcony w Wielki Piątek o 13.30 i przy nim rozpocznie się tegoroczna Droga Krzyżowa przez naszą parafię.

 


 • W imieniu własnym i chorych serdecznie dziękuję członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie świątecznych paczek i dodatkowo ufundowanie aparatów do mierzenia ciśnienia! – gorące: Bóg zapłać!

 


 • Składam podziękowanie za złożone dotąd ofiary na Daninę diecezjalną i parafialną oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 


www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A. 67 1440 1387 0000 0000 1333 9252