KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 06-04-2014

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 6.04.2014.

 

 • Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu o 14.00 (z Mszą św.); Droga Krzyżowa w piątki: o 17.00 (prowadzi młodzież i dzieci) i po Mszy wieczornej (ok. godz.19).


 • DZIŚ 1.niedziela miesiąca (6.04.2014) o 8.30 i 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec; po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca (pań, panów i chętnej młodzieży); w przedsionku kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza Paschaliki; Szkolny Zespół Caritas proponuje wykonane przez siebie palemki wielkanocne, a Siostry Służebniczki zorganizowały KIERMASZ WIELKANOCNY, z którego dochód umożliwi wakacje biednym dzieciom.


 • W piątek (11.04.14) od 9.00 – przedświąteczny OBCHÓD CHORYCH.


 • W sobotę (12.04.2014) o 9.00 w kościele dzieci będą miały swą I spowiedź; równolegle od 9.00 na terenie parafialnym będzie WIELKANOCNE POSPOLITE RUSZENIE – przygotujmy parafialne otoczenie do godnego obchodu Wielkanocy; zapraszam wszystkich ze sprzętem ogrodowym oraz do sprzątania kościoła; przydadzą się też drabiny, piła do cięcia drewna, traktor z przyczepą oraz kosiarka; zaczynamy na zewnątrz świątyni; wejście do kościoła będzie możliwe od 10.15 i też proszę o męską pomoc w kościele (np. podnoszenie ławek w celu wymiecenia pisku spod podłóg)! UWAGA: W tę sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne! PRZYPOMINAM: odtąd w sobotęMsze święte o 17.00 i 19.00.


 • Za tydzień (12/13.04.2014) NIEDZIELA PALMOWA (rozpoczyna się W I E L K I   T Y D Z I EŃ); jest to jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży – w tym dniu wyjątkowo nie będzie spotkania dla kandydatów do bierzmowania, ale cała młodzież parafii jest zaproszona do udziału w Dekanalnym Święcie Młodych w Gostyniu – początek na Rynku o 14.00, po czym przejście do Domu Katolickiego przy Farze; całość kończy się poczęstunkiem przed 18 – gorąco zachęcam do udziału w grupach (szczegóły na plakacie); za tydzień o 11.00 – Msza dziecięca, a po niej – spotkanie przed I Komunią św.; święcenie palm będzie na każdej Mszy św.; jest to 2.niedziela miesiąca – wesprzemy materialnie rozwój naszej parafii.


 • W Wielki Poniedziałek (14.04.2014) w czasie Mszy wieczornej przywitamy Relikwiarz bł. Edmunda Bojanowskiego; po Mszy będzie czuwanie przy relikwiach do 21.00 – zakończymy Apelem Jasnogórskim.

 

 • W Wielki Wtorek (15.04.2014) przez cały dzień, przy Najświętszym Sakramencie, będziemy przeżywać NAWIEDZENIE RELIKWII BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO w jego 200.rocznicę urodzin; w tym dniu będzie OKAZJA DO SPOWIEDZI świątecznej z udziałem zaproszonych księży w godzinach: 10-12, 14-16, 17-19 (zachęcam do zabrania i korzystania z wyłożonych w kościele pomocy dla dorosłych: „Zanim klękniesz przy konfesjonale”); w tym dniu będzie dużo możliwości modlitwy i specjalne nabożeństwa – skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji! Relikwie pożegnamy po Apelu Jasnogórskim! Gorąco dziękuję parafii farnej z Gostynia za udostępnienie relikwii Błogosławionego!

 

 

 

 • W WIELKI CZWARTEKMsza Wieczerzy Pańskiej o 19.00; Komunia św. będzie pod obiema postaciami! po Mszy – Adoracja NS w Ciemnicy do 21.00; na 21.00 zapraszam do kościoła chętnych do budowy Grobu Pańskiego!


 • W WIELKI PIĄTEKDroga Krzyżowa przez wioski naszej parafii wyruszy o 13.30; rozpoczniemy w Domachowie pod krzyżem za cmentarzem przy drodze na Krobię; potem trzy stacje w Starej Krobi; wracamy przez Domachowo do Rębowa – tam dwie stacje; w Drugim Bodzewku dwie stacje – przy krzyżach; następnie jedna stacja w Bodzewku Pierwszym; dwie stacje w Ziółkowie Pierwszym; również dwie w Krajewicach i ostatnia w Ziółkowie Drugim; w tym roku rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Stowarzyszenie „Zaczyn”; wieczorne OBRZĘDY MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczną się w kościele o 19.00; (!)zaraz po Liturgii Wielkopiątkowej Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim rozpocznie młodzież naszej parafii; adoracja trwać będzie do 23.00!


 • W WIELKĄ SOBOTĘwystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w Grobie od godz. 8.00; święcenie pokarmów wielkanocnych o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i ostatnie o 15.00! WIGILIA  PASCHALNA w kościele o 21.00Komunia św. pod obiema postaciami! Na zakończenie Ceremonii Wielkanocnych – Procesja rezurekcyjna z asystą biskupiańską i posługą parafian z Domachowa; przynosimy paschaliki i świece!


 • Procesją za Zmartwychwstałym o godz. 7.00 rozpocznie się NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (asysta biskupiańska i obsługa procesji – Domachowo); po procesji – Msza św.; kolejne Msze o godzinie 9.00 i 11.00.


 • W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNYMsze św. o 9.00 i 11.00; w tym dniu zbierać będziemy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i na szkoły katolickie.


 • DYŻURY 2014:

 

 

 1. Procesje: Domachowo
 2. Asysta biskupiańska: Wielka Sobota (w nocy), Niedziela
 3. Wielkanocna (rano) oraz Boże Ciało
 4. Procesje i asysta na Mszach w Oktawie B.Ciała:

 

wyznaczona na dany dzień wioska

 

 1. Ołtarze – B.Ciało: Stara Krobia.

 

 

 • Zapraszam nowych ministrantów do służby Panu Jezusowi; jest jeszcze szansa na wyjątkowe Święta! Proszę o zaangażowanie i pomoc rodziców!

 

 • Do nabycia: nowy „Przewodnik Katolicki”, „Nasza Arka” z filmami o św. Michale Archaniele oraz piękna książka z Drogą Krzyżową Jana Pawła II „Via Crucis” wzbogacona unikalnymi zdjęciami Papieża Polaka (30zł).


 • Parafianom z Krajewic z numerów: 69, 67, 65 i 63 gorąco dziękuję za wzorcowe sprzątnięcie kościoła i terenu przylegającego – niech Pan Bóg szczodrze Wam błogosławi! Za tydzień wyjątkowo sprzątanie w ramach Pospolitego Ruszenia – wspólnie i gruntowniej – od 10.15! przewodniczyć będą mieszkańcy z Krajewic nr 61, 59 i 59a; przynosimy potrzebny osprzęt, w tym drabiny oraz środki do mycia okien.


 • W imieniu własnym i potrzebujących gorąco dziękuję członkom Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie świątecznych paczek („Tytki charytatywne”) z zebranych wcześniej darów, a także z zakupionej przez Caritas parafialną z zebranych ofiar żywności; za Wasze poświęcenie: Bóg zapłać!


 • Składam podziękowanie za złożone dotąd ofiary na Daninę diecezjalną i parafialną.


 • Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym! za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego (Bodzewko Drugie – 200 zł i Bodzewko Pierwsze – 190 zł).

 

 • Wczoraj (sobota, 5.04.2014) nawieziono wielką ilość ziemi i wyrównano ją specjalistycznym sprzętem na całym terenie byłego stawu pod kościołem! Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu kilku ofiarnych parafian i wolontariuszy. Składam im przed Bogiem serdeczne podziękowanie za użyczenie ziemi, sprzętu i za perfekcyjne wyrównanie terenu; etap ten jest przygotowaniem do dalszych prac. UWAGA: do odwołania obowiązuje zakaz wjazdu na ten teren i jakiegokolwiek korzystania z niego!


 • Paniom z Domachowa dziękuję za wiosenne prace przy figurze Matki Bożej i na otaczającym ją klombie oraz za ufundowanie sztucznych kwiatów na teren przykościelny.


 • W minionym tygodniu udało się dokonać koniecznych napraw na dachach: probostwa, jednego z budynków gospodarczych i kaplicy cmentarnej.

 

 • Dziękuję za wykop pod kabel, który połączył fonicznie kościół z probostwem.

 

 • Rozbudowany i udoskonalony został w kościele system nagłaśniający.

 

 


www.parafia-domachowo.pl

 

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252