KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 16-03-2014

 


OGŁOSZENIA  PARAFIALNE
16.03.2014.

 

 • DZIŚ – ostatni dzień Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii; dla młodzieży i dzieci zakończenie rekolekcji na Mszy o 14.00; dziś także zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Pomocy „Ad Gentes”; jako pamiątkę pobytu pośród nas figury św. Michała Archanioła można nabyć poświęconą naszemu Patronowi gazetkę „Nasza Arka” z filmami o naszym Świętym – szczerze zachęcam (5zł).


 • Wczoraj (sobota, 15.03.2014) zakończyło się w Domachowie, w ramach peregrynacji przez Polskę, historyczne Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z Gargano; Michalici: rekolekcjonista, ks. Krzysztof Stanula i brat Andrzej Zimny, kustosz figury w czasie jej peregrynacji, włożyli wiele wysiłku i serca, aby każdy pragnący mógł w pełni skorzystać z tej unikalnej okazji bliskiego spotkania z Patronem naszej wspólnoty parafialnej – składam im gorące podziękowanie i wdzięczność modlitewną, do której dołącza się wielu parafian; czujemy się wzmocnieni i bardziej niż dotąd gotowi do walki ze złem i do obrony naszej wiary – serdeczne Bóg zapłać! Nawiedzenie figury i rekolekcje wielkopostne dały możliwość intensywnej modlitwy, wytworzyły niepowtarzalny klimat duchowy, wielu skłoniły do przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła, a wkrótce znajdą swe trwałe przedłużenie poprzez wznowienie działalności dawnego Bractwa św. Michała Archanioła; wierzę, że rozbudzony pośród nas na nowo kult św. Michała nie tylko zwiększy wspólnotową pobożność, ale przede wszystkim przyniesie modlącym się przez wstawiennictwo naszego potężnego Patrona niewyobrażalne owoce duchowe utrwalające wierność Bogu w codziennych zmaganiach i wzmocni nas jako Bożą rodzinę; dziękuję obsłudze kościelnej i wszystkim, którzy pomagali w godnym przebiegu tych dni, delegacjom z pięknymi kwiatami, grupom prowadzącym modlitwy i pełnym poświęcenia Biskupianom; Bogu niech będą dzięki za ten błogosławiony czas! Bóg zapłać za złożone dla Michalitów ofiary!


 • Wszystkich pragnących włączyć się w tworzenie Bractwa św. Michała Archanioła zapraszam do kościoła na spotkanie inicjujące w najbliższą sobotę o 19.30; zachęcam gorąco!

 

 • Parafianom z Krajewic z numerów: 56b, 58 i 60 gorąco dziękuję za perfekcyjne sprzątnięcie kościoła i przyległości oraz przyniesienie kwiatów; był to dyżur wyjątkowy, bo w obecności figury św. Michała Archanioła – Bóg zapłać! Za tydzień dyżur przejmą mieszkańcy z Krajewic nr 60a, 60b, 62 i 64a; godzinę ustalamy z Proboszczem i przynosimy potrzebny osprzęt.


 • Od jutra rozpocznie się w naszej parafii, organizowana przez Caritas akcja zbierania żywności dla rodzin potrzebujących (tego, co jest najbardziej potrzebne w kuchni); akcja będzie trwała do końca marca; dary proszę składać do kosza wystawionego w kościele; dodatkowo Parafialny Zespół Caritas zbierze na ten cel ofiary pieniężne w najbliższą niedzielę – Bóg zapłać!


 • W środęUroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMPmódlmy się za nasze rodziny, aby były Bogiem silne!


 • UWAGA: w piątek o 20.00 odbędzie się spotkanie statutowe Stowarzyszenia „Zaczyn”.


 • Za tydzień w niedzielę w Poznaniu dokona się Koronacja obrazu św. Józefa; szczegóły na plakacie.


 • Zainteresujmy się czasopismami katolickimi; jest nowy „Przewodnik Katolicki” oraz „Nasza Arka” z filmami o św. Michale Archaniele (5zł).

 • Rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny do Punktu Przedszkolnego „Michałek” – szczegóły na plakacie w gablocie.


 • Rozpoczęła się też rekrutacja do Katolickiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Śremie na ciekawe kierunki – więcej na plakacie.


 • Zachęcam do zgłaszania się kandydatów na ministrantów; nie ma limitów wiekowych; wystarczy przyjść do zakrystii i dobierzemy komżę.


 • W minionym tygodniu dotarły kolejne dwie ławki do nawy św. Barbary!


 • W ostatnich dniach Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski został nasz Metropolita, ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, a Vice- Przewodniczącym Metropolita Łódzki, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, były poznański biskup pomocniczy; otoczmy ich modlitwą, aby w tych trudnych czasach dobrze prowadzili Kościół Polski.

 


www.parafia-domachowo.pl

 

Tel. 655714223 i 720294428 Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252