KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogloszenia parafialne 09-03-2014

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.03.2014.

 

 • DZIŚ – 2. niedziela miesiąca; ofiary są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii – Bóg zapłać! Po Mszy o 9.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania z roku 3 i 4 przygotowań wraz z rodzicami i świadkami oraz próba śpiewu dla nich; Msza o 11.00 gromadzi wszystkie dzieci! Pół godziny przed Mszą do kościoła zapraszam dzieci pragnące śpiewać z chórkiem i tych, którzy grają wraz ze swymi instrumentami; wszystkie dzieci przychodzą do przednich ławek; tym razem na tej Mszy będzie poświęcenie książeczek i medalików przed I Komunią św.; po Mszy – spotkanie przed I Komunią św. będzie można odebrać zamówione alby i zakupić dodatkowe akcesoria komunijne i prezenty u przedstawicieli „Ars Christiana”.


 • Codzienne modlimy się do św. Michała Archanioła przygotowując się na rozpoczynające się już w najbliższy czwartek: NAWIEDZENIE FIGURY Z GARGANO i REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które trwać będą do niedzieli; niech nikogo nie zabraknie! Rekolekcje przeprowadzi michalita - ks. prob. Krzysztof Stanula CSMA; w czwartek dzieci i młodzież mają pierwsze nauki o 9.00 i 11.00, a cała parafia gromadzi się na nabożeństwo oczekiwania na przyjazd figury św. Michała Archanioła o 18.00; o 18.30 będzie uroczyste wprowadzenie i powitanie figury oraz Msza św. Szczegóły znajdziemy w Programie, który jest dostępny w gablocie, w Internecie oraz do zabrania w zakrystii; przypominajmy wszystkim o tych ważnych dniach i zapraszajmy! W czasie rekolekcji będzie można wpisać się do Księgi Bractwa św. Michała Archanioła i nabyć okolicznościową gazetkę o naszym Patronie „ Nasza Arka” z krótkimi filmami o św. Michale Archaniele; o wniesienie figury do kościoła proszę 4 mężczyzn – biskupian oraz orszak biskupiński z grą i śpiewem; proszę też o uformowanie witających delegacji: Rad Parafialnych, młodzieży, dzieci, ministrantów, Żywego Różańca, Caritas, Stowarzyszenia „Zaczyn” i ewentualnie innych; Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w obchód tych historycznych dni; dla młodzieży i dzieci zakończenie rekolekcji w niedzielę za tydzień (niedziela, 16.03.2014) na Mszy o 14.00.


 • UWAGA: Na czas Nawiedzenia figury św. Michała Archanioła został całkowicie zmieniony plan nabożeństw; szczegółowy Program dostępny jest w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii.


 • W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne!


 • Za tydzień w niedzielęzbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Pomocy „Ad Gentes”; z kolei ofiary z soboty i niedzieli będą wyrazem naszej wdzięczności Michalitom za przeprowadzenie w naszej parafii nawiedzenia figury św. Michała oraz rekolekcji – Bóg zapłać za hojność!


 • Parafianom z Krajewic z numerów: 72, 71 i 70a składam serdeczne podziękowania za sprzątnięcie w kościele i przed świątynią; kościół na nowo ożył świeżością i wypiękniał – Bóg zapłać! Za tydzień dyżur przypada na mieszkańców z Krajewic nr 56b, 58 i 60; godzinę ustalamy z Proboszczem i przynosimy potrzebny osprzęt.


 • Zainteresujmy się czasopismami katolickimi; dziś „Przewodnik Katolicki” wraz z Drogą Krzyżową Jana Pawła II na CD, są też: „Mały Przewodnik Katolicki”, „Misyjne Drogi” i „Echo z Afryki”.


 • Rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny do Punktu Przedszkolnego „Michałek” – szczegóły na plakacie w gablocie.


 • Rozpoczęła się też rekrutacja do Katolickiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Śremie na ciekawe kierunki – więcej na plakacie.


 • Zachęcam do zgłaszania się kandydatów na ministrantów; nie ma limitów wiekowych; wystarczy przyjść do zakrystii i dobierzemy komżę.


 • Spotkanie wszystkich ministrantów z ich rodzicami i z kalendarzem, odbędzie się w kościele w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.


 • Radosna wiadomość: w minionym tygodniu doszły dwie ławki do nawy św. Barbary; jest nadzieja, że jeszcze przed przybyciem figury św. Michała Archanioła dotrą kolejne dwie ławki.


 • Symboliczną dotację – na dorobienie zaledwie dwóch ławek! – przyznało naszej Parafii Starostwo Powiatowe w Gostyniu (6.000 zł).


 • W ostatnich dniach Parafia wzbogaciła się o dużą tablicę informacyjną na frontowym płocie oraz o tablicę historyczną w wejściu kościoła.


 • W kościele zostały zamontowane dwa reflektory koncentryczne.


 • Informuję, że na ostatnim posiedzeniu została rozwiązana parafialna Ława Doradców.www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428 Nordea Bank Polska S.A. 67 1440 1387 0000 0000 1333 9252