KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogloszenia parafialne 25-12-2013


Zmarła

Śp. Pelagia  ŁAGÓDKA

Lat 82, zam. Domachowo nr 22

ROŻANIEC w kościele:

- w I i II Święto – po Mszy o 11.00

- w piątek (27.12.2013) po wieczornej Mszy

- w sobotę (28.12.2013) o godz. 11.30

POGRZEB

- w sobotę (28.12.2013) o godz. 12.00


OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 25.12.2013.
B O Ż E   N A R O D Z E N I E

 

Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji obchodu Pamiątki Wcielenia Boga, który przyszedł zbawić każdego człowieka, życzę utwierdzenia się w wierze i nadziei, będących podłożem trwałej chrześcijańskiej radości rozświetlającej perspektywy przyszłości. Niech świadomość bliskości Boga będzie nam wystarczającą podporą do dźwigania codzienności i motywacją do pomnażania w sobie i wokół dobra, które uszczęśliwia.

 

 • DZIŚ (25.12.2013)uroczystość Narodzenia Pańskiego; Paserka o północy; w dzień Msze o 9.00 i 11.00.


 • W 2. Święto Bożego Narodzenia (święto św. Szczepana) Msze św. o 9.00 i 11.00; jak, co roku, w dniu tym składamy ofiary na KUL, Wydział Teologiczny i szkoły katolickie.


 • W piątekświęto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.


 • W sobotęświęto św. Młodzianków Męczenników.


 • Niedziela to święto Świętej Rodzinypo Mszy o 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie opłatkowe Rad Parafialnych, Ławy Doradców, Caritas, Kręgu Rodzin, Margaretek, Żywego Różańca, Parafialnej Rady Młodych, Scholi, Chórku, Ministrantów, zbierających składkę, obsługi kościelnej, czytających na Mszach, biskupian z naszej parafii, członków poszczególnych grup parafialnych, Stowarzyszenia „Zaczyn” i wszystkich chętnych parafian!


 • W Sylwestra (31.12.2013) o 15.30 przed Najświętszym Sakramentem – nabożeństwo dziękczynne na zamknięcie roku i błagalne o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz Msza św. z podsumowaniem roku 2013.


 • W Nowy Rok obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki; Msze o 9.00, 11.00 i 14.00!


 • W uroczystość Trzech Króli (poniedziałek, 6.01.2014) Msze o 9.00, 11.00 i dodatkowa o 15.00! Po Mszy o 15.00 w kościele urządzamy dla wszystkich WIELKIE KOLĘDOWANIE przy żłóbku; przyjdą kolędnicy i Biskupianie, klimat wytworzy p.Organista, śpiewać będą dzieci i młodzież ze scholi, chórku i z Zespołu Szkół w Starej Krobi; zachęcam do włączania się grą na własnych instrumentach; oczekiwane są fragmenty jasełek, odtworzone przez dzieci; niech Dzieciątko ogrzeje się naszą rozśpiewaną radością! Swój udział w organizacji spotkania będzie miała Gmina Krobia – wspólnie zapraszamy wszystkich!


 • KOLĘDA rozpoczyna się w najbliższy piątek od pierwszych numerów Starej Krobi; szczegóły i dalszy program kolędy będzie ogłaszany wyłącznie z ambony w kościele – nie będzie drukowany! Spotkanie przy stole możliwe jest najwyżej w dwóch miejscach, ustalonych przez sąsiadów – w dowolnym miejscu trasy kolędowej. W zwykłe dni kolęda zaczyna się o 9.30, a w niedziele o 13.00;proszę o przyjazd chwilę wcześniej.

 

 • UWAGA(!) parafianie z Bodzewka II nr 1/1, 1/2 i 1/3 - ze względu na pogrzeb sprzątanie w sobotę musi rozpocząć się wcześniej; przynieśmy worki dla zabrania śmieci do domu.


 • Siostra Floriana dziękuje wszystkim za wyrazy pamięci i modlitwę, a szczególnie za Mszę św. z okazji Złotego Jubileuszu profesji zakonnej; pozdrawia każdego gorąco, modli się i obiecuje, że nas odwiedzi latem.


 • W imieniu chorych i własnym serdecznie dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za ufundowanie i przygotowanie świątecznych paczek i życzeń oraz Szkolnemu Kołu Caritas z Gimnazjum nr 2 z Gostynia za osobne życzenia.


 • Wielkie: Bóg zapłać(!) młodzieży, panom i paniom za wspaniałe świąteczne udekorowanie kościoła – włożyli w to dzieło wiele czasu, pracy, pomysłów i serca. Osobne podziękowanie kieruję ku tworzącym Liturgię Słowa, scholi, panu Organiście, ministrantom, zbierającym składkę i obsłudze kościoła – za radosne poświecenie dla dobra wspólnego. Dzięki Wam mamy PIĘKNE ŚWIĘTA!


 • Na same Święta, wprost – pod choinkę(!) dotarły do kościoła kolejne dwie ławki dębowe do bocznej nawy; dziękuję kolejnym fundatorom i z wielką wdzięcznością wykonawcom za uporanie się z pracą w tak napiętym czasie i za perfekcyjne wykonanie, które zadziwia i raduje wszystkich!


 • Parafia wzbogaciła się o czterech lektorów – ministrantów, którzy po cyklu kursów i egzaminach przyjęli posługę lektora, czyli współodpowiedzialność za głoszenie Słowa Bożego; będą odtąd chodzić ubrani w liturgiczną albę i krzyż lektorski; gratuluję, cieszę się i błogosławię!