KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 12-10-2013

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 13.10.2013.

R O K    W I A R Y

 

 • DZIŚ (12/13.10.2013) przypada 2.niedziela miesiąca – ofiary przeznaczone są na inwestycje w naszej parafii – specjalną modlitwa otaczamy dobrodziejów naszej parafii; w całej Polsce obchodzimy dziś DZIEŃ PAPIESKI – przed kościołem zbierać będziemy specjalne ofiary na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży; dziś po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania; na Mszy o 11.00 – poświęcenie różańców dzieciom komunijnym, a po tej Mszy – spotkanie przed I Komunią św.; wracamy do służby przy ołtarzu byłych ministrantów (starszych i młodszych) w 2.niedziele na Mszy o 9.00 – zapraszam wszystkich odważnych i liczę, że będzie Was przybywać.


 • UWAGA! W najbliższą sobotę (18.10.2013) od 9.00 odbędzie się KWESTA na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu - przez wioski przejadą parafianie, którym można przekazać dla Seminarium: ziemniaki, wszelkie warzywa, owoce, miód, zboże paszowe lub ekwiwalent pieniężny; w imieniu Kleryków i ich Przełożonych już teraz składam gorące: Bóg zapłać! W sobotę przed południem będą też usuwane niektóre drzewa przy kościele i na cmentarzu – będzie można pomóc w zamian za drewno, ale warunkiem jest, aby zabrać także gałęzie.


 • Za tydzieńŚwiatowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny – zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; w tym dniu będzie można nabyć różne kalendarze misyjne ścienne i książeczkowe; jest to 3.niedziela miesiąca, więc o 9.00 będzie MSZA MŁODZIEŻOWA; także na Mszy o 9.00 w prezbiterium będą obecni byli ministranci, za co jestem im ogromnie wdzięczny – zachęcam, aby dołączali następni!


 • Za dwa tygodniew niedzielę (26/27.10.2013) gościć będziemy alumna Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – zbierać będziemy specjalne ofiary powołaniowe.


 • Za dwa tygodniew środę (30.10.2013) odbędzie się POSPOLITE RUSZENIE przed uroczystością Wszystkich Świętych; liczę, że wspólnymi siłami uda nam się sprawnie przygotować teren do tego wielkiego święta, na które przybędzie wielu gości; proszę o pomoc!


 • W październiku odmawiamy wspólnie różaniec w kościele:

 

w niedzielę i środę pół godziny przed Mszą św.;  -  w sobotę o 18.00,

- w pozostałe dni po Mszach; DODATKOWO dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki o 17.15, a młodzież w piątki zaraz po Mszy wieczornej; - w poszczególnych wioskach modlimy się razem na różańcu tylko poza dniem wyznaczonym dla danej wioski na prowadzenie różańca w kościele; młodzież i dzieci są zobowiązani uczestniczyć w różańcu w wyznaczone dni razem z rówieśnikami z całej parafii w kościele! Starajmy się, aby jak najczęściej cała parafia modliła się razem!

- W TYM TYGODNIU różaniec w kościele prowadzi: w poniedziałek – Domachowo; we wtorek – Bodzewko; w środę – Ziółkowo; w czwartek – Krajewice; w piątek – młodzież; w sobotę (o 18.00) – Stara Krobia.


 

 • Dziś DO NABYCIA: „Przewodnik Katolicki” z książeczką poświęconą Niepokalanemu Sercu NMP; jest też „Któż jak Bóg”, „WPiS”, nowe „Miłujcie się” oraz do wglądu w zakrystii z możliwością imiennego zamówienia „Kalendarz Rolników 2014(26 zł).


 • Za pełne poświęcenia posprzątanie świątyni, przed kościołem i za zebranie liści wyrażam ogromną wdzięczność mieszkańcom Rębowa spod numerów: 45, 46, 47 i 48; za tydzień dyżur podejmą parafianie z Rębowa nr 49, 50, 52 i 22; pamiętajmy o workach dla zabrania liści i śmieci do domu (wcześniej umawiamy się z Proboszczem).


 • Uregulujmy przed uroczystością Wszystkich Świętych zaległe opłaty cmentarne (pokładne, za wywóz śmieci oraz za rekonstrukcję lub montaż nowego pomnika).


 • Trwają zapisy Wymienianek  rocznych i Mszy na kolejny rok.


 • Składam gorące PODZIĘKOWANIA: - wolontariuszom ze Starej Krobi

 

 

 

- za dokończenie impregnowania drewnianego płotu między figurą MB i bramą wejściowa do kościoła,

- członkiniom Żywego Różańca za obsadzenie krzewami Wału Różańcowego i za ofiarowane krzewy.


 

 • Z radością ogłaszam, że wczoraj (12.10.2013) sakramentalne małżeństwo zawarł nasz Pan Organista Damian; osłońmy Nowożeńców naszą modlitwą i życzliwą przyjaźnią.