KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 6.10.2013.

R O K    W I A R Y

 

 • DZIŚ (6.10.2013) 1.niedziela miesiącawystawienie Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą; Msza św. o 9.00 odprawiona będzie w intencji członków Żywego Różańca i ich Rodzin; po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca – zapraszam też panów! Msza o 11.00 jako pierwsza w miesiącu poświęcona jest dzieciom i one same tworzą jej formę – liczę, że będą wszystkie dzieci! Dziś w całej Polsce zbieramy specjalne ofiary na Syrię dotkniętą straszliwą wojną!

 

 • Jutro (7.10.2013) obchodzić będziemy wspomnienie NMP Różańcowej.

 

 • We wtorek (8.10.2013) o 19.30 odbędzie się spotkanie w kręgu rodzin (w umówionym miejscu).


 • W środę (9.10.2013) po Mszy wieczornej do Biura Parafialnego zapraszam dzierżawców parafialnej ziemi w Domachowie.


 • W czwartek (10.10.2013) po Mszy wieczornej w kościele odbędzie się walne spotkanie Rady Ekonomicznej i Rady Duszpasterskiej.


 • W piątek (11.10.2013) po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie z młodzieżą i z Parafialną Radą Młodych.


 • W październiku modlimy się na różańcu w kościele:

 

w niedzielę i środę pół godziny przed Mszą św.

w sobotę o 18.00,

- w pozostałe dni po Mszach; UWAGA: dodatkowo dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki o 17.15, a młodzież w piątki zaraz po Mszy wieczornej,

- zachęcam do włączania się we wspólną modlitwę różańcową w poszczególnych wioskach, z wyjątkiem, gdy danego dnia przypada na daną wioskę prowadzenie różańca w kościele; młodzież i dzieci są zobowiązani uczestniczyć w różańcu w wyznaczone dni razem z rówieśnikami z całej parafii w kościele! Starajmy się, aby jak najczęściej cała parafia modliła się razem!

- W TYM TYGODNIU różaniec w kościele prowadzi: w poniedziałek – Ziółkowo; we wtorek – Stara Krobia; w środę – Bodzewko; w czwartek – Domachowo; w piątek – młodzież; w sobotę (o 18.00) – Rębowo.

 

 • Za tydzień (12/13.10.2013) przypada 2.niedziela miesiąca – złożymy ofiary na inwestycje w naszej parafii i będziemy się modlić w intencjach darczyńców; w całej Polsce obchodzić będziemy DZIEŃ PAPIESKI – przed kościołem zbierać będziemy specjalne ofiary na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży; w niedzielę po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania; na Mszy o 11.00 – poświęcenie różańców dzieciom komunijnym, a po Mszy – spotkanie przed I Komunią św.; wracamy do służby przy ołtarzu byłych ministrantów (starszych i młodszych) – zapraszam ich w 2.niedziele na Mszę o 9.00.


 • Dziś do nabycia: „Przewodnik Katolicki” z wyjątkowym DODATKIEM; jest też „Któż jak Bóg”, „WPiS” oraz KALENDARZ Archiwum Archidiecezjalnego na ścianę.


 • Wyrażam ogromną wdzięczność za pełne poświęcenia posprzątanie świątyni i wkoło kościoła mieszkańcom Rębowa z nr 41, 42, 43 i 44; za tydzień dyżur podejmą parafianie z Rębowa nr 45, 46, 47 i 48; zabierzmy ze sobą worki dla zabrania śmieci do domu (wcześniej umawiamy się z Proboszczem).


 • Niedługo zbierać będziemy płody rolne na utrzymanie Seminarium Duchownego w Poznaniu (szczegóły zostaną ogłoszone niebawem); przygotujmy się i podzielmy się darami natury lub pieniężnym ekwiwalentem.


 • Starajmy się przed uroczystością Wszystkich Świętych uregulować zaległe opłaty cmentarne (pokładne, za wywóz śmieci oraz za rekonstrukcję lub montaż nowego pomnika).


 • W ten weekend na Świętej Górze kończy się Festiwal Oratoryjny „Sacromontana”.


 • Trwają zapisy rezerwacji Mszy św. do końca sierpnia 2014 oraz zapisy  wymienianek  rocznych na kolejny rok.


 • Składam gorące PODZIĘKOWANIA za pomoc w uroczystym przebiegu odpustu św. Michała Archanioła; za wspaniałą organizację tegorocznego Festynu Archanielskiego dziękuję mieszkańcom Ziółkowa na czele z Panią Sołtys – ich wzorowa współpraca oraz perfekcyjna organizacja pracy i podział funkcji przyniosły na wszystkich frontach nadspodziewane efekty – GRATULUJĘ z całego serca! Ponadto Ziółkowo po festynie złożyło ofiarę na renowację kościoła, która będzie przeznaczona na fundację jednej z dorabianych ławek w bocznej nawie – Bóg zapłać! Paniom z Ziółkowa i z całej parafii dziękuję za dostarczenie placków, soków i różnych darów kulinarnych; osobno dziękuję Spółdzielni Mleczarskiej z Gostynia i innym sponsorom; parafialnej „Caritas” dziękuję za przygotowanie szerokiego wachlarza sałatek; dziękuję parafianom z Ziółkowa za eleganckie i profesjonalne prowadzenie stoisk kulinarnych i obsługę; tym, którzy przygotowali i obsługiwali stoisko z grillem i grochówką; dziękuję też za stworzenie punktu medycznego i gotowość fachowej pomocy; za obwożenie dzieci konikiem i gości odpustowych bryczkami biskupińskimi; za użyczenie przez Ziółkowo, Starą Krobię i Domachowo ławo stołów; za przygotowanie konkursów dla dzieci oraz ofiarowanie im splecionych w kwiat balonów; trwałą pamiątką Festynu będzie rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem w parku dłuta p. Henryka Grudnia oraz pozostające w pamięci przeżycia z koncertu p. Edyty Geppert – serdecznie dziękuję za trud organizacyjny i sfinansowanie Stowarzyszeniu „Zaczyn” i sponsorom; cieszyły i wzruszały występy: dzieci z Przedszkola „Michałek”, młodzieżowego zespołu biskupińskiego z Zespołu Szkół w Starej Krobi, zespołu „Katarzynki” ze Słupi Kapitulnej oraz wszechobecność odświętnie ubranych Biskupian, co podkreślało specyfikę i niepowtarzalność naszego święta; za wspaniałe przygotowanie sztandarów i feretronów do procesji i służbę liturgiczną przy procesjach wokół Najświętszego Sakramentu w całym minionym sezonie gorąco dziękuję zaangażowanym mieszkańcom Rębowa! Biskupianom za niesienie baldachimu i asystę oraz uroczysty korowód, także z orkiestrą przed i po Sumie odpustowej; dzieciom za sypanie kwiatków; p. Organiście i scholi za oprawę muzyczną uroczystości; dziękuję p. Kościelnemu, ministrantom i wszystkim cichym wolontariuszom; dzięki zbiorowemu wysiłkowi uroczystość św. Michała Archanioła przebiegła dostojnie, elegancko i rodzinnie; osobno dziękuję za ofiarowanie przez jednego z parafian stojaka na rowery, który będzie służył przy wejściu na cmentarz; niech dobry Bóg wszystkich szczodrze ubogaca swą łaską i błogosławi!

www.parafia-domachowo.pl

/ Tel. 655714223 i 720294428 /

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252