KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 08-09-2013

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 8.09.2013.

R O K    W I A R Y

 

 • Dziś2. niedziela miesiąca: składamy ofiary na rozwój naszej parafii i modlimy się za dobrodziejów; po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania; po Mszy o 11.00 – spotkanie przygotowawcze do I Komunii św.; te dzieci, które jeszcze nie mają, otrzymają niedzielną książeczkę i naklejkę z dzisiejszej niedzieli; 8.września to także święto MB Siewnej (czyli: Narodzenia NMP) - jeśli ktoś przyniósł do poświęcenia ziarno siewne i nasiona niech zgłosi się po Mszy w zakrystii; o 14.00 – Msza za muzyków ludowych w ramach Festiwalu Tradycji i Folkloru; dziś III Festiwal Tradycji i Folkloru w Domachowie kończy się – zachęcam do skorzystania z udziału w ostatnich atrakcjach imprezy, która jest otwarta dla wszystkich; dzisiaj o 16.00 w poznańskiej katedrze odbędzie się uroczysta konsekracja biskupa Damiana Bryla – otoczmy go naszym modlitewnym wstawiennictwem.

 

 

 

 • Od tego roku szkolnego wprowadzamy regularne, comiesięczne Msze młodzieżowe i dziecięce; Msza dla młodzieży będzie odprawiana w każdą 3.niedzielę miesiąca o godz. 9.00 (czyli pierwsza już za tydzień!); Msza dla dzieci odprawiana będzie w każdą 1.niedzielę miesiąca o 11.00 (w tym miesiącu wyjątkowo za tydzień, 15.09.2013 o godz. 14.00!); mam nadzieję na większe niż dotąd zaangażowanie młodzieży i dzieci w tworzenie ich własnej Liturgii; bardzo proszę rodziców i dziadków o pomoc w gromadzeniu na tych Mszach młodzieży i dzieci – liczę na gorliwą pomoc!

 

 

 

 • W czwartek po Mszy w kościele – spotkanie wszystkich ministrantów i byłych ministrantów.

 

 

 

 • W piątek obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma – są w tym dniu imieniny ks. kanonika Jana Tecława; na koniec Mszy św. odprawimy w intencji pokoju w Syrii i na świecie nabożeństwo fatimskie po Mszy w kościele odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Młodych i młodzieży, która pragnie wspólnie działać – każdy mile widziany! Również po Mszy wieczornej – spotkanie chórku dziecięcego.


 

 

 • W sobotę (14.09.2013.) obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w tym dniu delegacja Parafialnej Rady Duszpasterskiej wyjeżdża do Lichenia na I Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich.


 

 

 • Za tydzień (15.09.2013.) niedziela jest dorocznym Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu; o 14.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza św. na okazję poświęcenia Punktu Przedszkolnego „Michałek”; przy okazji będzie to pierwsza w tym roku szkolnym Msza dla dzieci – niech nikogo ze swymi pociechami nie zabraknie! Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; w ramach Kwartalnych Dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców rozpoczniemy TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „Wychowujmy do wartości


 

 

 • Za dwa tygodnie, w piątek (20.09.2013.) o godz. 9.00 rozpocznie się POSPOLITE  RUSZENIE przed Odpustem; proszę o zarezerwowanie czasu i mam nadzieję, że dużą siłą pięknie przygotujemy teren parafii na doroczne świętowanie; liczę na pełną mobilizację wszystkich ludzi dobrej woli!

 

 

 

 • Czytajmy pisma katolickie – dziś do nabycia m.in. „Przewodnik Katolicki”, w którym o zagrożeniu większym niż komunizm ze strony propagandy Gender, a także o kapłańskich gwiazdach medialnych ostatniego czasu… a w zakrystii – „Któż jak Bóg”.


 

 

 • Za wyjątkowo solidne, pełne poświęcenia posprzątanie kościoła oraz jego otoczenia ze śmieci i liści gorąco dziękuję parafianom z Rębowa nr 30, 29, 28 i 32 – serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień dyżur przypada na numery: 27, 19, 18, 16 i 15; ponawiam wielką prośbę, aby przywieźć ze sobą worki dla zabrania śmieci do domu – liczę na zrozumienie; (szczegóły ustalamy z Proboszczem).


 

 

 • Kieruję ogromne podziękowanie na ręce Organizatorów Parafialnego Turnieju Piłki Nożnej, którzy mimo różnych obciążeń organizacyjnych zdołali wygospodarować specjalną ofiarę na rzecz parafii – BÓG ZAPŁAĆ! Organizatorzy dziękują wszystkim za liczny udział w udanej imprezie, a drużyny ze wszystkich wiosek parafii zachęcają do regularnych treningów i już teraz wszystkich zapraszają na kolejną edycję Turnieju na boiskach Starej Krobi za rok.


 

 

 • Gminie Krobia gratuluję udanej inwestycji w Domachowiepiękny parking przy drodze i rzeźba tańczącej pary biskupińskiej zachęcają do zatrzymania się i poznania naszego regionu.


 

 

 • Także nasza parafia może się pochwalić nową inwestycją – udało się wybudować chodnik z kostki brukowej wzdłuż płotu frontowego od przystanku do głównego wejścia do kościoła; udało się też umyć pod ciśnieniem cały płot frontowy aż do cmentarza, a także zakonserwować specjalnym impregnatem drewniane elementy płotu; umożliwiły to wspaniałe firmy oraz spora grupa panów – wolontariuszy! Wszystkim im składam wielkie BÓG ZAPŁAĆ!


 

 

 • Równolegle w kościele, głównie dzięki fundatorom, stopniowo dorabiane są ławki - zachęcam kolejnych fundatorów; niezbędnym naprawom i konserwacji została poddana nadstawa znad tabernakulum (wróci przed Odpustem).


 

 

 • Młodzieży męskiej dziękuję serdecznie za skoszenie trawy na całym górnym terenie zielonym parafii, a paniom za kolejne uprzątnięcie pięknego klombu wokół figury Matki Bożej; dziękuję za dostarczenie do kościoła wielu wspaniałych kwiatów; niech Bóg błogosławi wszystkim, którym leży na sercu wygląd miejsca przebywania Boga pośród nas – SZCZĘŚĆ BOŻE!

 


www.parafia-domachowo.pl

 

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252