KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogoszenia parafialne 11-08-2013

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.08.2013.

R O K W I A R Y

 • Dziś – 2.niedziela miesiąca – jak, co miesiąc zbieramy ofiary na inwestycje w naszej parafii i modlimy się za dobrodziejów; będzie też okazja złożyć ofiarę na KUL, WT i szkoły katolickie.


 • Przeżywamy sierpieńmiesiąc szczególnej czujności i kontroli nad alkoholem – tak, by nigdy nie przekroczyć granicy trzeźwości!


 • W środę obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

 • W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP; Msze o godz. 9.00, 11.00 i 18.30; o 8.30, w miejsce Różańca odśpiewane będą „Godzinki do NMP”; na każdej Mszy będzie święcenie ziół i kwiatów; tego dnia zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezji Poznańskiej; o godz. 14.00 w Starej Krobi rozpocznie się 2. Parafialny Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn 40+ oraz równoległe rozgrywki mężczyzn młodszych; niech Turniej stanie się dla wszystkich parafian okazją do kibicowania swoim drużynom i do przeżycia w gronie bliskich świątecznego popołudnia!


 • W sobotę obchodzimy wspomnienie świętego Jacka.


 • Za tydzień (18.08.2013.) Parafialny Zespół Caritas zbierać będzie ofiary na dokupienie pomocy szkolnych, które rozdamy dzieciom w niedzielę, 1. września po Mszy o 11.00.


 • Dziękuję tym, którzy już włączyli się w akcję zbierania zeszytów, przyborów i wszelkich pomocy szkolnych dla dzieci; pozostałych zachęcam jeszcze, aby składali swe dary dla dzieci w wystawionym w kościele koszu; akcja będzie trwała do ostatniej niedzieli sierpnia (25.08.2013 włącznie); dodatkowo, w najbliższą niedzielę Parafialny Zespół Caritas zbierze na ten cel ofiary do puszek; ofiarowane i dokupione dary rozdamy dzieciom 1.września po Mszy o 11.00.


 • Polecam nowy Przewodnik Katolicki” – m.in. o irokezach i Przystanku Jezus na polskim Woodstock; możemy też odwiedzić Śląską Panią w Piekarach Śląskich i dowiedzieć się więcej na temat sakramentu „Namaszczenia nie ostatniego”.


 • Dzieci chętne do śpiewu w chórku dziecięcym proszę o zgłaszanie się.


 • Istnieje możliwość ufundowania nowej ławki do kościoła; szczegóły uzgadniamy z Proboszczem.


 • Parafianom z Ziółkowa nr 42 oraz 43/1-5 gorąco dziękuję za wspaniałe i niezwykle solidne sprzątnięcie wnętrza kościoła oraz całych dojść do kościoła aż po cmentarz oraz wokół kościoła i probostwa – pracującym gorliwie składam gorące: Bóg zapłać! Za tydzień dyżur przypada na mieszkańców Ziółkowa nr 44, 45, 45a i 46. UWAGA: na końcu sierpnia do dyżuru w sprzątaniu dołączy Rębowo.


 • Cieszę się szybkim postępem prac podjętych przez Gminę Krobia przy parkingu pomiędzy cmentarzem a kościołem; dziękuję też za dowiezienie materiału do zasypywania stawu; raduje powstawanie placu zabaw i prace wykończeniowe w Punkcie Przedszkolnym „Michałek” w Oratorium św. Józefa w parku – gratuluję osiągniętego efektu!


 • Przypominam OCZYWISTOŚĆ(!) – wierzącym katolikom, pod grzechem ciężkim, nie wolno pracować w niedzielę i dni świąteczne! (poza pracami koniecznymi, np. karmieniem zwierząt, oprzątaniem, czy dojeniem – wymuszanie na pracowniku pracy w dni wolne bierze na swe sumienie pracodawca). W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość dyspensy u Proboszcza miejsca – w tym celu zgłaszamy się z prośbą u Proboszcza, modlimy się w intencjach wyznaczonych przez Papieża i składamy jałmużnę postną.


 • Przygotowujemy się już do Parafialnych Dożynek, które odprawimy w niedzielę, 25. sierpnia na sumie o 11.00; ufam, że delegacje wiosek, jak co roku wniosą wieńce wdzięczności i radości; przynieśmy też wcześniej, dla udekorowania kościoła: wybrane owoce tegorocznych plonów z pól, ogrodów i sadów, tak by wyrażały nasze radosne dziękczynienie Bogu za opiekę; mam nadzieję, że i tego roku nie zawiodą Biskupianie.


 • Z radością powiadamiam, że do parafii wrócił z Krakowa po żmudnej renowacji odpowiednio zabezpieczony cenny oleodruk „Cudowna Matka Boska Starogostyńska”, który na stałe zawiśnie w Biurze Parafialnym.