KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 28.7.2013.

R O K    W I A R Y

 

 • W Rio de Janeiro w obecności Ojca Świętego Franciszka trwają Światowe Dni Młodzieży; trwałym owocem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży będzie w naszej parafii, powołana w miniony piątek Parafialna Rada Młodych, która będzie dbała o miejsce dla młodych w życiu naszej parafii – Bogu niech będą dzięki za dobrych i mądrych młodych ludzi! Zachęcam do śledzenia wydarzeń w Brazylii w mediach, np. w TV Trwam, w Radio „Maryja” oraz w TVP1 i 2 – szczegóły na plakacie w gablocie.


 • W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień – miesiąc szczególnej czujności i kontroli nad alkoholem – aby nigdy nie przekroczyć granicy trzeźwości!


 • W 1.czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania.


 • W 1.piątek miesiąca: od 9.00 – obchód chorych, od 16.00 – SPOWIEDŹ, o 17.15 – nabożeństwo z Komunią św. pierwszo piątkową; po Mszy wieczornej – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


 • W 1.sobotę miesiąca o 18.00wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o triumf Niepokalanego Serca NMP.


 • W 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed każdą Mszą – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji; po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca i osobne krótkie spotkanie dla panów chętnych do odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca – zapraszam!


 • Zainteresujmy się nowym „Przewodnikiem Katolickim” – jest w nim m.in. o Światowym Spotkaniu Młodych w Rio de Janeiro, o braku przyszłości dla Europy oraz karta z modlitwą do św. Krzysztofa.


 • Dzieci chętne do śpiewu w chórku dziecięcym proszę o zgłaszanie się.


 • Wszystkim mieszkańcom Ziółkowa spod numerów 37, 38 i 39 wyrażam szczególną wdzięczność i gorąco dziękuję za wyjątkowe, solidne posprzątanie kościoła, dojść, obejścia świątyni, jego ścian zewnętrznych i bramy z pajęczyn – serdeczne: Bóg zapłać! za tydzień dyżur podejmą wszyscy mieszkańcy Ziółkowa spod nr 40 i 41.


 • Przypominam, że istnieje możliwość ufundowania nowej ławki do kościoła; szczegóły uzgadniamy z Proboszczem.


 • Pamiętajmy, że tegoroczne kościelne dożynki parafialne będą odprawione w ostatnią niedzielę sierpnia, 25.08.2013 na Mszy o 11.00.


 • Kieruję pełne wdzięczności PODZIĘKOWANIA za: fachowe wykonanie kratek ze specjalnymi zabezpieczeniami przed wejścia do kościoła i przed probostwo, za liczne kwiaty dostarczone do kościoła, za pomoc ogrodową i za dary natury; za wszystko: Bóg zapłać!


 • Ruszyła akcja Caritas, w czasie której zbieramy zeszyty, przybory i wszelkie pomoce szkolne dla dzieci z naszej parafii; w tym celu w kościele został wystawiony kosz, w który można składać wyżej wymienione dary; akcja będzie trwała do ostatniej niedzieli sierpnia (włącznie); dodatkowo, w trzecią niedzielę sierpnia (18.08.2013.) Parafialny Zespół Caritas zbierze do puszek ofiary pieniężne na ten cel; ofiarowane i dokupione dary rozdamy dzieciom w 1.niedzielę września (1.09.2013.) po Mszy o 11.00; w imieniu własnym, Caritas i dzieci już teraz dziękuję i zachęcam do włączenia się w akcję!


 • Tradycyjnie 15.sierpnia organizujemy Parafialny Turniej Piłki Nożnej Mężczyzn 40+ i już teraz wraz z Organizatorami zachęcamy drużyny do ćwiczebnych meczy dla podniesienia kondycji; istnieje możliwość równoległych rozgrywek dla młodzieży od 18 roku życia wzwyż, ale drużyny musiałyby być zgłoszone jeszcze w tym tygodniu! Turniej, tak jak w poprzednim roku, niech będzie dla wszystkich parafian okazją do dopingowania swoich drużyn i do przeżycia w gronie bliskich świątecznego popołudnia!


 • U W A G A: Przypominam, że ludziom wierzącym, pod grzechem ciężkim, nie wolno pracować w niedzielę i dni świąteczne (poza pracami koniecznymi, np. karmieniem zwierząt, oprzątaniem, czy dojeniem – wymuszanie na pracowniku pracy w dni wolne bierze na swe sumienie pracodawca). W uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość dyspensy u Proboszcza miejsca – w tym celu zgłaszamy się u Proboszcza, modlimy się w intencjach wyznaczonych przez Papieża i składamy jałmużnę postną.

 


www.parafia-domachowo.pl

 

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252