ogloszenia parafialne 01-04-2013

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 1.04.2013.

R O K   W I A R Y

OKTAWA  WIELKANOCNA

Niech powiew Zmartwychwstania Chrystusa przyniesie każdemu moc do przemiany życia i nadzieję tak silną, że rozproszy wszelkie mroki, rozjaśniając perspektywę życia aż po szczęśliwą wieczność - ALLELUJA!

• Dziśdrugie święto Wielkiej Nocy – poniedziałek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego; Msze o 9 i 11; Bóg zapłać za ofiary na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i na szkoły katolickie.

• Dziękuję z całego serca za piękne przygotowanie obchodów Triduum Paschalnego i uroczystości wielkanocnych oraz za większe i liczniejsze niż zwykle zaangażowanie parafian; szczególnie proszę Boga aby wynagrodził wszystkim przygotowanie i przeprowadzenie w trudnych warunkach pogodowych Drogę Krzyżową przez wioski – pobliskim mieszkańcom za ozdobienie miejsc stacyjnych i śpiew pieśni wielkopostnych, a Stowarzyszeniu „Zaczyn” za przeprowadzenie rozważań pasyjnych; mieszkańcom Rębowa dziękuję za przystrojenie sztandarów i feretronów i niesienie ich z poświęceniem na procesjach; Parafialnej Radzie Duszpasterskiej dziękuję za przygotowanie Liturgii i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zaangażowanie licznych parafian z przekroju parafii; panu Organiście i Scholi dziękuję za spory czas prób muzycznych i piękną oprawę muzyczną paschalnej Liturgii; Bóg zapłać(!) Biskupianom i Ministrantom za wniesienie splendoru i za konkretną pomoc; Panom zawsze chętnym pomóc i szczególnie wszechobecnemu panu Kościelnemu Andrzejowi dziękuję za poświęcenie czasu i sił oraz za liczne uprzedzające działania przygotowujące przewidywane wydarzenia; wolontariuszom dziękuję za zbudowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a potem za nocne przekształcenie go w „świadka” zmartwychwstania; delegacjom dziękuję za życzenia z okazji dnia ustanowienia kapłaństwa; ze wzruszeniem wyrażam wdzięczność za powstanie „Margaretki”, która podjęła regularną modlitwę za mnie; tak wiele działań podjęto i zsynchronizowano z miłości do Boga w te dni; dało to wspaniały efekt – pięknie i głęboko przeżyte dni będące podwaliną naszej wiary; niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi!

• W. 1.piątek miesiąca (5.04.2013) o 17.00 – nabożeństwo z Komunią 1.piątkową dla młodzieży i dzieci; także po wieczornej Mszy św. będzie nabożeństwo 1.piątkowe; w tym dniu nie będzie obchodu chorych i osobnej spowiedzi.

• W. 1.sobotę miesiąca (6.04.2013) o 18.00 – różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP zniewagi i grzechy.

• W. 1.niedzielę miesiąca (7.04.2013) po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca; jest to niedziela zamykająca Oktawę Wielkanocną, obchodzona jako Święto Miłosierdzia – tradycyjnie zbierać w tym dniu będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; po Mszy o 11.00 – procesja wielkanocna!

• W poniedziałek za tydzień (8.04.2013) świętować będziemy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25.marca) obchodzoną jako Dzień Świętości Życia – zbierzemy ofiary na Fundusz Obrony Życia.

• Gorąco dziękuję za pełne poświęcenia, gruntowne, wielkanocne sprzątnięcie kościoła w ramach pospolitego ruszenia w Wielką Środę oraz dodatkowo wolontariuszom za dwukrotne sprzątanie świątyni w czasie Świąt(!) – niech Bóg szczodrze wszystkim wynagrodzi! W tym tygodniu wracamy do dyżuru z kolejki; zapraszam Domachowo nr 72, 73 i 74 a,b,c,d (szczegóły ustalamy z Proboszczem).

• Składam serdeczne: Bóg zapłać! wszystkim ekipom, które ciężkim sprzętem wspierają nas w odśnieżaniu terenu parafialnego i posypywaniu go solą – niech wszechmogący Bóg Wam wynagrodzi!

• Zainteresujmy się nowymi czasopismami; jest wyjątkowy numer Przewodnika Katolickiego” – 100 stron wraz z płytą DVD (cena 6,90); nowe „Echo z Afryki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz kolejny numer miesięcznika kulturalnego „WPiS” (Wiara, Patriotyzm i Sztuka).

• Bóg zapłać za złożoną Daninę dla diecezji i parafii.

• Z radością informuję, iż w minionym tygodniu konserwatorzy z Krakowa położyli ostatnią warstwę werniksu na obrazie Ukoronowania NMP i św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

• Wkrótce na stronie internetowej parafii zostaną zamieszczone liczne zdjęcia z ostatnich wydarzeń w naszej wspólnocie, a także uzupełnienia do istniejących już folderów.

www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428