KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 10-03-2013


Zmarła

 

Śp. Stanisława  JĘDRYCZKA

Lat 95, zam. Domachowo 50

/ dawniej: Posadowo 27/

RÓŻANIEC:

- w sobotę i poniedziałek w kościele po Mszy o 18.30

- w niedzielę – w kościele po Gorzkich Żalach o 14.00

POGRZEB – we wtorek o 10.00


 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 10.03.2013.

R O K   W I A R Y  –  WIELKI POST

 

 • DZIŚ 2.niedziela miesiąca; zbieramy ofiary na rozwój naszej parafii; obecnie zaczynamy kumulować środki na dorobienie kilku pierwszych ławek do kościoła; Bóg zapłać za ofiarność! Modlimy się serdecznie za prowadzenie Ducha Świętego dla Kościoła w czasie konklawe i w zarysowującej się, bardzo skomplikowanej przyszłości: Matko Kościoła – módl się za nami!

 

 • Dzisiaj – Msza o 9.00 po raz pierwszy przeżywana jest w obsadzie byłych ministrantów; bardzo dziękuję za to świadectwo i mam nadzieję, że odtąd w każdą 2.niedzielę miesiąca Msza o 9.00 będzie miała swą wyjątkowa oprawę – zapraszam do dołączania się wszystkich pozostałych seniorów ministrantów mieszkających na terenie naszej parafii; dziś po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania, a po Mszy o 11.00 – spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

 

 • M S Z E niedzielne w Wielkim Pościew sobotę o 17.00 i 18.30, a w niedzielę o 9.00, 11.00 i 14.30.

 

 • DROGA KRZYŻOWA: w piątek o 17.00 – prowadzona przez młodzież i dzieci, a po Mszy wieczornej – dla wszystkich; UWAGA: w tym roku Droga Krzyżowa przez wioski naszej parafii wyruszy w Wielki Piątek o 14.00.

 

 • GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o 14.00, a zaraz po nich dodatkowa Msza św.; w tym roku Gorzkie Żale wraz z kazaniami pasyjnymi przeprowadzi ks. Damian Pruss.

 

 • PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczną się (UWAGA!) już w piątek przed Niedzielą Palmową (22.03.2013) i zakończą się w Wielki Poniedziałek (25.03.2013); rekolekcje przeprowadzi werbista, o. Krzysztof Kołodyński SVD; wielka SPOWIEDŹ przedświąteczna odbędzie się w Wielki Poniedziałek rano i po południu – szczegółowy program jest dostępny osobno w gablocie i na stronie internetowej; gorąco zapraszam – niech nikogo nie zabraknie!!

 

 • We najbliższy wtorek po Mszy wieczornej w kościele – obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów!

 

 • W środę o 19.30 w kościele – spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

 

 • W najbliższą niedzielę (17.03.2013) po Mszy o 11.00 w kościele – spotkanie wszystkich młodych małżeństw mieszkających na terenie naszej parafii; gorąco oczekuję.

 

 • Bóg zapłać za już złożoną Daninę dla diecezji i parafii; kopertę na Daninę można znaleźć przy wyjściu z kościoła; zabierzmy też ulotkę pokazującą, jak przekazać 1% podatku na dzieła Caritas.

 

 • Za perfekcyjne sprzątnięcie kościoła i dojść do świątyni serdecznie dziękuję parafianom z Domachowa nr 56, 58, 59 i 61; następny dyżur przypada na Domachowian spod nr 62, 63, 64, 65 i 66; (szczegóły ustalamy z Proboszczem).

 

 • Generalne, przedświąteczne sprzątanie kościoła i jego otoczenia, na zasadzie pospolitego ruszenia, odbędzie się w Wielką Środę od 10.00.

 

 • UWAGA wszyscy okoliczni mieszkańcy!! Stowarzyszenie „Nasz Dom” organizuje w najbliższą sobotę (16.03.2013) w Krobi protest przeciwko planom budowy kopalni odkrywkowej na naszym terenie; rozpoczynamy w południe Mszą św. w kościele św. Mikołaja w Krobi, a po uroczystościach kościelnych – przemarsz na rynek i wręczenie petycji parlamentarzystom zaproszonym przez władze miasta.

 

 • W całej Polsce, w ramach akcji „Ratuj Maluchy”, zbierane są podpisy przeciwko wprowadzeniu reformy szkolnictwa zmuszającej do posyłania wszystkich 6.latków do 1.klasy; zachęcam do zainteresowania się – szczegóły dostępne w zakrystii.

 

 • DZIECI po Mszy niedzielnej – zabierają kolejną karteczkę do swej książeczki na temat Eucharystii.

 

 • Zaopatrzmy się w wartościowe czasopisma: „Przewodnik Katolicki” na czas wielkich rekolekcji Kościoła, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci; nowe „Misyjne Drogi” i „Któż jak Bóg”!

 

 • Przypominam, że w tym roku obsługę uroczystości kościelnych (niesienie baldachimu, feretronów, krzyża i figury) podejmuje Rębowo (zachowując tradycyjny udział Biskupian po uzgodnieniu wzajemnym).

 

 • Dziękuję za zebrane ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego: Ziółkowo II – 230 zł; Rębowo – 430 zł.

 

 • Dziękuję Stowarzyszeniu „Zaczyn”, Biskupianom, p.Organiście i Scholi za trud organizacyjny i piękne przyjęcie w Biskupiańskim Gościńcu w minioną sobotę przedstawicieli Stowarzyszenia Katolickiego „Odrodzenie” z całej Archidiecezji Poznańskiej; jestem przekonany, że wszyscy rozjechali się na trwałe ubogaceni.

 

 • Stowarzyszenie „Zaczyn” wzbogaciło się w pokaźny i frapujący obraz z hasłem: „Quo vadis Polsko?” (dokąd idziesz Polsko?); za każdym razem, gdy obraz znajdzie się w kościele, będzie zwiastował zbliżające się spotkanie patriotyczne z cyklu: Quo vadis Polsko? Ufam, iż niepokojąc twórczo przyprowadzi na wspólne debaty wielu. Stowarzyszeniu gratuluję obrazu i kolejnej ważnej inicjatywy wyrażającej troskę o przyszłość Ojczyzny.

 

www.parafia-domachowo.pl

Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252