KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252

 

 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

ogłoszenia parafialne 07-10-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 7.10.2012.


 

 • DZIŚ1.niedziela miesiąca – pół godziny przed każdą Mszą jest adoracja Najświętszego Sakramentu; po Mszy o 9.00 – spotkanie Żywego Różańca; rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA – zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; zabierzmy do domu darmową gazetkę „Głos Caritas” dla orientacji, jakie się dokonują akcje charytatywne z naszym udziałem.


 

 

 • Trwa MIESIĄC  RÓŻAŃCOWY; w naszej parafii przez cały październik wspólny różaniec 15 minut przed każdą Mszą! Różaniec prowadzony przez dzieci i młodzież – we wtorek, środę i piątek o 17.15!


 

 

 • We wtorek o 19.30 – spotkanie w Kręgu Rodzin.


 

 

 • W środę po wieczornej Mszy w kościele – spotkanie ministrantów.


 

 

 • W czwartek rozpoczynamy R O K   W I A R Y; przez cały ten rok na każdej Mszy św. będziemy wyznawać wspólnie naszą wiarę.


 

 

 • W najbliższy piątek od 14.00 i w sobotę od 9.00dwudniowe POSPOLITE RUSZENIE PANÓW przy karczowaniu części sadu i drzew z pozwoleniem na wycinkę; dodatkowo dokonamy czyszczenie rynien i naprawę jednego z kominów; sprowadzony zostanie podnośnik z koszem, więc wykorzystajmy to intensywnie; będą potrzebne traktory, łańcuchy i liny, przyczepy, piły i inne narzędzia; liczę na wystarczającą ilość wolontariuszy, na dobrą pogodę i zdrowego ducha we wspólnym wysiłku; bardzo proszę o tę pomoc!


 

 

 • Za tydzień – druga niedziela miesiącaXII Dzień Papieski; po Mszy o 9.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania; po Mszy o 11.00 – spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią św. – sporządzona będzie lista dzieci na 2014 rok; jak co miesiąc wesprzemy materialnie zamierzenia naszej parafii; po Mszach zbierane będą dodatkowe ofiary na stypendia Dzieła Nowego Tysiąclecia; UWAGA: jest możliwość dowiedzenia się u Proboszcza, jakie są warunki otrzymania stypendium!


 

 

 • Za rewelacyjne sprzątnięcie kościoła i całego otoczenia oraz świetną organizację pracy DZIĘKUJĘ mieszkańcom Starej Krobi z numerów: 68, 56, 105 i 73; następny dyżur przypada na parafian ze Starej Krobi nr 69, 70 oraz mieszkańcy spod numeru 71; szczegóły ustalamy z Proboszczem.


 

 

 • Dziś „Przewodnik Katolicki” z anonsem ROKU WIARY; jest też dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” oraz dwustronny kalendarz ścienny na 2013 rok z Archiwum Archidiecezjalnego (w cenie 2 zł).


 

 

 • INFORMACJE o powstającym Punkcie Przedszkolnym w naszym Oratorium św. Józefa w parku są dostępne u Proboszcza.


 

 

 • Można już składać WYMIENIANKI ROCZNE na kolejny rok; dla zachowania specyfiki tych Wymienianek proszę podawać zmarłych tylko imiennie i nie zbiorowo.


 

 

 • Bardzo proszę, aby wszelkie uwagi na temat dokonywanych inwestycji przekazywać bezpośrednio Proboszczowi, a nie wykonawcy!


 

 

 • Dzięki szybkiej interwencji jednego z parafian – Radnego gminnego i Drogowców, utworzono w wejściu na cmentarz przejście dla pieszych i postawiono kilka znaków drogowych – Bóg zapłać za sprawną akcję!  Zwróćmy zatem uwagę, że odtąd odcinek drogi od wejścia na cmentarz do wjazdu na probostwo jest wyłączony z ruchu przez zakaz ruchu! Nie wolno tu ani wjeżdżać, ani stawiać samochodów. Parafia nie bierze odpowiedzialności za mandaty. Wjazd na parking jest od przystanku!


 

 

 • Składam wielkie PODZIĘKOWANIA za wysiłki w zorganizowaniu odpustu św. Michała Archanioła i kolejnego Festynu Archanielskiego; wzorowo spisało się Domachowo (Sołtys, KGW, wolontariusze) i Parafialny Zespół Caritas; z wielkim poświęceniem postawiono namiot z podłogą i zelektryfikowano teren; nie byłoby efektów, które nas cieszą i pozostaną w pamięci, gdyby nie poświęcenie organizacyjne i fizyczne członków Stowarzyszenia „ZACZYN” – dziękujemy m.in. za uskutecznienie ponadczasowego dzieła w postaci rzeźby św. Michała Archanioła na wejściu do parku, jak i wcześniejszego Koncertu Archanielskiego; paniom z Bodzewka wzmocnionym przez życzliwą pomoc dziękuję za przygotowanie wspaniałego przyjęcia odpustowego dla kapłanów; strażakom dziękuję za dyżur porządkowy; organizatorom stoisk: z grochówką i grillem, paramedycznego, sklepowych i Caritas; prowadzącym konkursy i zabawy dla dzieci; paniom za wyśmienite wypieki; biskupianom, mieszkańcom Bodzewka, dzieciom sypiącym kwiatki i niosącym chorągiewki, ministrantom, panu Organiście i scholi, panu Kościelnemu i wszystkim wolontariuszom dziękuję za oprawę Liturgii i przebieg procesji; wszystkim za obecność i włączenie się w bogaty program Festynu; zaangażowanie wielu życzliwych ludzi i dobra pogoda sprawiły liczny udział w uroczystościach i niezapomniane przeżycia – Bogu niech będą dzięki!


 

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

 • 1. Na Świętej Górze odbywa się VII Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana(szczegóły w gablocie i w bocznym wejściu).
 • 2. W sobotę za tydzień (13.10.2012) w Lesznie odbędzie się marsz protestacyjny przeciwko dyskryminacji katolickich mediów (szczegóły na plakacie w gablocie).

 www.parafia-domachowo.pl Tel. 655714223 i 720294428

Nordea Bank Polska S.A.  67 1440 1387 0000 0000 1333 9252