KONTO BANKOWE PARAFII:

Konto bankowe

67 1440 1387 0000 0000 1333 9252


 

Śp. Teresa LEŚNIAK

lat 79, zam. Domachowo 11RÓŻANIEC w kościele:

- w sobotę (11.02.17) o 20.00

- w niedzielę (12.02.17) o 15.00

- w poniedziałek (13.02.17) o 19.15

- we wtorek (14.02.17) o 10.30

 

POGRZEB we wtorek (14.02.17) o 11.00Wieczny odpoczynek,

racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista

niechaj jej świeci. Amen.

Ogłoszenia parafialne 23-09-2012

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 23.09.2012.


 • DZIŚ o 19.00 w naszym kościele – wspaniały Koncert Archanielski – nie przegapmy okazji! Pamiętajmy, że po Mszy niedzielnej dzieci odbierają specjalne naklejki, wklejają je do broszurki i czytają zamieszczone tam wiadomości (są jeszcze broszurki do odebrania dla tych, którzy ich nie otrzymali).

 • Przez cały tydzień przygotowywać się będziemy duchowo do Odpustu św. Michała Archanioła – po Mszach odmawiać będziemy Nowennę, a od czwartku do soboty po Mszach wieczornych (czyli ok.19.15) będą konferencje o naszym świętym Patronie i o szatanie; za tydzień w niedzielę na sumie odpustowej (godz. 11.30) będzie poświęcony i złożony na ołtarzu przy ambonie kamień z groty w Gargano we Włoszech, gdzie objawił się św. Michał Archanioł; sumę odprawi i umocni nas słowem ks. Dziekan Jacek Stawik z parafii Świętego Ducha w Gostyniu; ufam, że do udziału w procesji zmobilizują się wszystkie dziewczynki sypiące kwiatki, wszyscy ministranci i Bodzewko do obsługi procesji.

 • DZIĘKUJĘ za ofiarne wzięcie udziału w Pospolitym Ruszeniu przed Festynem Archanielskim! Nie było wprawdzie wszystkich, na których można było liczyć, ale po zsumowaniu tego co zostało zrobione, efekt jest imponujący! Teren z grubsza jest przygotowany do Odpustu i Festynu. BÓG ZAPŁAĆ wszystkim uczestnikom za serdeczne zaangażowanie!

 • Tradycyjnie proszę wszystkie gospodynie, aby podzieliły się plackiem odpustowym na Festyn; placki przynosimy do Gościńca w niedzielę do południa (najlepiej do 11).

 • W tym tygodniu wracamy do dyżuru w sprzątaniu kościoła z kolejki; tym razem dyżur przypada na mieszkańców Starej Krobi, numery: 54, 55, 66 i 67; szczegóły ustalamy z Proboszczem; wyjątkowo proszę o dodatkową pomoc wszystkich chętnych wolontariuszy, aby przed samym Odpustem uprzątnąć liście i przygotować trasę pod procesję – Bóg zapłać!

 • Dziś „Przewodnik Katolicki” m.in. o zaangażowaniu się młodzieży, o świeckich w Kościele, o Odsieczy wiedeńskiej, o wileńskiej Madonnie i Kresach – zachęcam.

 • Jest do nabycia dwustronny kalendarz ścienny na 2013 rok z Archiwum Archidiecezjalnego (w cenie 2 zł).

 • INFORMACJE o powstającym Punkcie Przedszkolnym w naszym Oratorium św. Józefa w parku są dostępne u Proboszcza.

 • INFORMUJĘ, że zapisy na Msze święte na okres: marzec – sierpień 2013 będą przyjmowane od początku października!

 • UWAGA! Można jeszcze wpisać się na liście do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, jako protest przeciwko niesprawiedliwemu traktowaniu TV Trwam (w zakrystii).

 • MINISTRANCI czekają na nowych kolegów gotowych służyć Panu Jezusowi; rodziców proszę o pomoc chłopcom w decyzji!

 • NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:
 1. 1. Dziś w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Archanielski w wykonaniu członków zespołu „Stare Dobre Małżeństwo”; gorąco zapraszam wszystkich!
 1. 2. UWAGA: od najbliższego czwartku do soboty (27 – 29 września) po wieczornych Mszach (ok. 19.15) Konferencje o św. Michale Archaniele i szatanie przygotowujące do odpustu parafialnego!
 1. 3. W sobotęświęto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w Warszawie: Marsz „Obudź się Polsko!”, a w Poznaniu: Msza i Forum Duszpasterskie (g.10.00 – kościół św. Rocha).
 1. 4. W niedzielę o 11.30 w Domachowie – odpust parafialny i 3. Festyn Archanielski (w godzinach: 14.00 – 22.30).
 1. 5. W najbliższe dwa weekendy na Świętej Górze odbywać się będzie VII Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana(szczegóły w gablocie i w bocznym wejściu kościoła).
 1. 6. 3.10.2012r. o godz. 18.30 w klasztorze franciszkańskim w Miejskiej Górce – wystawienie zatytułowane: „Transitus – pamiątka przejścia św. Franciszka z ziemskiego życia do życia wiecznego”.

 • W tym tygodniu ruszyły prace przebudowujące WEJŚCIE na cmentarz.

 • Zakupiono PIECE do kościoła! Montaż rozpocznie się zaraz po Odpuście.

 • Przygotowano surowcowy ZARYS POMNIKA św. Michała Archanioła na wejściu do parku; stało się to możliwe dzięki życzliwości Nadleśnictwa w Piaskach, Leśniczówki w Siedlcu, ofiarnej pracy naszych panów, którzy przytransportowali drewno, przygotowali fundament z precyzyjnym metalowym mocowaniem, a następnie osadzili pień na cokole; gratuluję błyskotliwej akcji! Pomnik będzie trwałą pamiątką tegorocznego Odpustu i Festynu; wszystkim składam gorące: BÓG ZAPŁAĆ!