goście na stronie

Odwiedziło nas...

ogloszenia parafialne 08-7-2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  08.07.2018.

1050.lecie Biskupstwa w Poznaniu / Rok  św. Stanisława  Kostki / 100.lecie niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w DOMACHOWIE

• Dziś 2.niedziela miesiąca (ofiary na rozwój parafii)WIELKI JUBILEUSZ 450 lecia istnienia KOŚCIOŁA w Domachowie! Zaszczyca nas swoją obecnością Ksiądz Arcybiskup Dr Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, który uroczystą Sumę odprawi o godzinie 11.30; będzie to jednocześnie Dzień Choregoz udzieleniem na Mszy Jubileuszowej sakramentu namaszczenia chorych; zaraz po Sumie w parku przy kościele rozpocznie się FESTYN ARCHANIELSKI, który trwać będzie do późnego wieczora; na Festynie dostępne będą jubileuszowe obrazki oraz folder.
  • W nocy wyjechała spod naszego kościoła pielgrzymka do Medjugoriewspierajmy pielgrzymów duchowo, aby wyprosili naszej parafii u Matki Najświętszej, jak najwięcej łask.
  • Od jutra parafia będzie gościć(poniedziałek, 09.07.2018) przez kilka dni grupę studentów z Politechniki Poznańskiej wraz z wykładowcą; studenci w ramach praktyk uczelnianych dokonają inwentaryzacji budynku Probostwa.
  • W czwartek za dwa tygodnie (19.07.2018) po Mszy św. w kościele odbędzie się obowiązkowa katecheza dorosłych przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych.
  • W niedzielę za dwa tygodnie (22.07.2018) Domachowo obchodzić będzie 725 rocznicę lokacji na prawie niemieckimuroczysta Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona o godzinie 13.30Gratulujęw tym miejscu wsi Domachowo pięknej okolicznościowej dekoracji kwiatowej pod cmentarzem! W sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie święcenie pojazdów i kierowców.
  • Z radością informuję, że powrócił do parafii po gruntownej renowacji zabytkowy zegar stojący; odtąd jego stałym miejscem będzie zakrystia; wyrażam przed Bogiem wdzięczność firmie, która dokonała tej renowacji – Bóg zapłać!
  • Dziękuję parafianom ze Starej Krobi z numerów: 36, 11A, 11B i 11D za pełen poświęcenia dyżur w sprzątaniu świątyni i jej otoczenia; niech Bóg odpłaci Wam swymi łaskami, osłoną Bożej Opatrzności i błogosławieństwem! Za tydzień przyjdą ze Starej Krobi rodziny spod kolejnych czterech numerów począwszy od 12.
  • Bóg zapłać(!) zadostarczone do kościoła KWIATY i za jubileuszowy wystrój świątyni!
  • Stowarzyszeniu „Zaczyn” dziękuję za umieszczenie na specjalnym maszcie flagi polskiej przy Głazie poświęconemu pamięci Ojczyzny i patriotów.
  • DZIĘKUJĘ z całego serca za ofiary z 2.niedzieli miesiącaza skoszenie trawy i przygotowanie terenu pod Festyn Archanielskiza obcięcie gałęziprzy kościele, za kolejne prace udoskonalające system multimedialny w kościeleza dokończenie drugiego etapu remontu w Oratorium św. Józefa,za wywóz i utylizację śmieci po remonciekilku grupom wolontariuszy za wieloetapowe sprzątanie Oratorium i pomoc w jego uposażeniu!

WWW.parafia-domachowo.plTel. 720 294 428

Pogoda w Domachowie