goście na stronie

Rok  św. Stanisława  Kostki / 100.lecie niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

100 DNI ABSTYNENCJI NA 100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

• DZIŚ 2.niedziela miesiąca (12.08.2018) – zbieramy ofiary na inwestycje w naszej parafii, a osobno także ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie!
  • W poniedziałek(jutro, 13.08.2018) przeżywać będziemy miesięcznicę Objawień Fatimskich; na początku Mszy św. będzie procesja z figurą MB; zapraszam do włączenia się w kondukt ze świecami, w śpiewspecjalne modlitwy!
  • W środę(15.08.2018wielka uroczystość– WNIEBOWZIĘCIE NMP; u nas Msze święte o 10.00, 17.00 i 19.00różaniec i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 9.30! W tym dniu przypada 450.rocznica śmierci św. Stanisława Kostki! Na każdej Mszy św. będzie błogosławienie ziół i kwiatów; zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; w gablocie wisi plakat informujący o przebiegi odpustu na Świętej Górze.
  • W najbliższy czwartek(16.08.2018po Mszy św. w kościeleodbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCHdla rodziców i chrzestnych przed Chrztem św.
  • W niedzielę(19.08.2018) o 11.00odprawiona zostanie PARAFIALNA MSZA DOŻYNKOWA– nasze dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony; wioski będą reprezentować delegacje młodych przedstawicieli z wieńcami; tradycyjnie złożymy dożynkowe ofiary dziękczynne; uprzejmie proszę, aby w piątek dostarczyć płody ziemne dla dożynkowego przystrojenia kościoła.
  • 24.listopada wyruszy parafialna pielgrzymka na Jasną Góręw Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; wpisując dokładne dane wyrażamy jednocześnie zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Nie ma obowiązku ubezpieczenia.
  • Parafianom ze Starej Krobiz numerów: 25, 27, 28 i 28Aserdecznie DZIĘKUJĘza trud dyżuru w sprzątaniu świątyni i jej otoczenia z liści! Upraszam Wam Bożą opiekę i prowadzenie Ducha Świętego każdego dnia! Za tydzieńprzyjdą kolejne rodziny ze Starej Krobi numer: 29, 31, 32, 33 i 35. Przypominam, że ZAMIANY załatwiamy we własnym zakresie, jednak bez zmiany numerów- można się skonsultować z Proboszczem.
  • Wyrażam wielkiePODZIĘKOWANIE i WDZIĘCZNOŚĆza ogromne poświęcenie przy aranżacji wnętrza kościoła na potrzeby prac renowacyjnych; w środę i piątek spora grupawolontariuszy – Panów, których bez nadużycia słów można nazwać „tytanami” i „inżynierami” doskonale poradziła sobie z profesjonalnym demontażem i usunięciem z kościołaambony, przesunięciem ołtarza św. Michała Archanioła i chrzcielnicy, figury Serca Pana Jezusa i obrazów, ze skuciem tynku spod ołtarza św. Michała Archanioła, uporządkowaniem i przygotowaniem do prac odkrywkowych chóru, a także zbudowaniem dwóch wież rusztowaniowych – BRAWO! W pracach tych, a także w porządkowaniu kwiatów i dekoracji świątyni chętnie pomogła młodzieżDZIĘKUJĘdwom grupom pracowitych Pań, którei w środę, i w piątek generalnie posprzątały kościółpo brudnych pracach – Bóg zapłać!
  • Osobno publicznie kieruję w imieniu Konsorcjum konserwatorskiegospecjalne PODZIĘKOWANIEpanom biorącym udział w demontażu ambony i ołtarza św. Michała Archanioła oraz innych działaniach tworzących front prac konserwatorskich; specjalne podziękowanie Konsorcjum przekazuje Panu, który pożyczył na czas stacjonowania w Domachowie dużą lodówkę i ją przywiózł; wszystkim podziw i wdzięczność za poświęcenie!

WWW.parafia-domachowo.pl

Tel.  720 294 428