Ogłoszenia Parafialne 12-05-2019

• Dzisiaj(12.05.2019)Światowy Dzień Modlitw o Powołania– po Mszach będzie okazja złożyć ofiary na kształcenie kleryków; jest to 2.niedziela miesiąca, a więc w kościele kolektajest przeznaczona na inwestycje w naszej parafii; pierwsza Msza św. będzie odprawiona już o 8.00(!), a zaraz potem –PROCESJA WIELKANOCNA; z kolei na Mszy św. o 10.30zostanie udzielona dzieciom I KOMUNIA ŚWIĘTA; po Mszy św. – Nabożeństwo Majowe, a następnie –seria zdjęć komunijnychw kościele i w plenerze.

• Po niedzieli przeżywać będziemy z dziećmi komunijnymi BIAŁY TYDZIEŃ!

• W całym majunabożeństwa majowe odprawiane są w kościele 10 minut przed każdą Mszą św., aApel Jasnogórski przy figurze – w soboty maja o 21.00!

• W poniedziałek(13.05.2019)po Mszy św. odprawimy przy figurze MB Fatimskiej MODLITWY FATIMSKIE; będą do nabycia książeczki: „Nabożeństwa Fatimskie”.

• We wtorek(14.05.2019)obchodzić będziemy święto świętego Macieja Apostoła.

• W czwartek(16.05.2019)obchodzić będziemy święto świętego Andrzeja Boboli, Męczennika i Patrona Polski; po Mszy św. odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

• W sobotę(18.05.2019)w Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie się peregrynacja jasnogórskiego obrazu Najświętszej Maryi Panny; z naszej parafii wyruszy o 9.15 pielgrzymka na powitanie Matki Bożej w Poznaniu(koszt 25 zł od osoby); do ostatniej chwili będzie można się dołączyć! W sobotę Biuro Parafialne będzie NIECZYNNE! WYWIEŚMY FLAGI maryjne i kościelne!

• W niedzielę za tydzień(19.05.2019)– na Mszy św. o 11.00 będzie MSZA DZIECI ze specjalnym udziałem dzieci komunijnych tegorocznych i zeszłorocznych! Na tej Mszy zamkniemy Biały Tydzieńi przeżyjemy 1.rocznicę I Komunii św. (!) Niech nie zabraknie żadnego dziecka! Po tej Mszy św. z udziałem dzieci odprawione zostanie Nabożeństwo Majowe i PROCESJA WIELKANOCNA.

• Całym sercem DZIĘKUJĘ za poświęcenie i wysiłek włożony we wspaniałe przygotowanie kościoła i otoczenia do uroczystości I Komunii św.! Wdzięczność rodzinom tegorocznych i przyszłorocznych dzieci komunijnych przedkładam Bogu w modlitwie wstawienniczej za Wasze Rodziny. Wielkie: Bóg zapłać!

• Ostatni szlif porządkowy przed I Komunią św. należał do grupy z Rębowa z numerów: 29, 30, 26 i 26A; świetnie zorganizowani, pełni energii i współpracy doprowadzili do perfekcyjnej czystości świątynię, otoczenie kościoła i probostwa, dojścia i parking; zawierzam całe Wasze Rodziny Bożej Opatrzności i łaskawości! Za tydzień przyjdą sprzątać kolejni parafianie z Rębowa spod numerów: 25, 24, 23, 19 i 18.

• 28.majaod 10.00 do 11.00 w NZOZ KROB-MED w Krobi na ul. Powstańców Wlkp. 95 odbędzie się bezpłatne BADANIE WZROKU z możliwością dobrania szkieł i zakupu oprawek; rejestracja telefoniczna; szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.